Меган и Хари останаа без своите титули, но и без парите на Кралицата!

Нов шок во кралскиот дворец – принцот Хари (35) и Меган Маркл (38) останаа без титула, односно више нема да им се обраќаат со „нивното височество“, пишува BCC. Тоа значи дека сега, помеѓу останатото, може да ги прифаќаат комерцијалните понуди кои ги сакаат. Сепак, тие двајца и понатака ќе останат војводи од Сасекс и така од сега па натака ќе им се обраќаат.

Палатата објавила дека Хари и Меган повеќе нема да добиваат јавни пари за кралските должности и дека ќе ги вратат парите кои ги потрошиле за обнова на својата куќа во Фрогмор, односно 2,4 милиони фунти. Таа куќа планираат да ја задржат како свој дом во Обединетото Кралство.


Исто така, брачниот пар повеќе нема да ја претставува кралицата Елизабета Втора (93). Договорот на сила ќе стапи оваа пролет.

„После повеќемесечни разговори и нови расправии, драго ми е што заедно пронајдовме конструктивен и соодветен пат за мојот внук и неговото семејство. Хари, Меган и Арчи секогаш ќе бидат многу сакани и почитувани членови на моето семејство“, напишала кралицата Елизабета во службеното соопштение.

„Ги препознавам предизвиците кои ги искусија како резултат на интензивниот надзор во последните 2 години и ја подржувам нивната желба за самостоен живот. Сакам да се заблагодарам на нивната посветена работа во оваа земја, во Комонвелтот и пошироко, а посебно сум горда на тоа што Меган толку брзо стана дел од нашето семејство кое се надева дека денес ќе постигне договор за да овозможи почеток на среќен и мирен нов живот“, додала таа.

Слични објави

Kупила кремa за лице во аптека и веќе два месеци е во болницата!

Igor

Неочекувано! Огњен Врањеш ги повлече сите тужби против Јелена Карлеуша (ФОТО)

Igor

Кој би рекол дека ЦРНАТА ПАНТЕРКА е на само чекор од 6-та деценија: НАОМИ КЕМБЕЛ денес го слави 49-от роденден! (ФОТО)

Igor

Норвешката принцеза поради бисексуалниот дечко повеќе нема да ја користи кралската титула (ФОТО)

Igor

Авторски хороскоп за мај

Igor

Колку помала разлика во годините, толку поголеми шанси за успех на врската

Igor

Остави Коментар

5 × 2 =

Слични објави

За фотомоделот Вилдане нема зима, се појави „пиштол“ гола (ФОТО)

Igor

Се прашувате од каде инфлуенсерката Љупка Митрова има совршен задник? Ова е одговорот! (ВИДЕО)

Igor

Војводите од Сасекс на мета на критичарите: Соседите им прават проблем (ФОТО)

Igor

5 модели на чизми во кои вреди да се вложи оваа сезона

Igor

Ѓаволот го напушти овој свет, знаеше дека луѓето сами ќе си приредат пекол: Така зборуваше легендата

Еспресо

Ова моментално е НАЈЧИТАНАТА ПРИКАЗНА НА ПЛАНЕТАТА: Боби, те молам кажи ми, што направи пред да се ожениш со мене?!

Еспресо