17.8 C
Скопје
04:58 - 20 мај, 2024

Ознака : титули

Ви ПрепорачувамеСветСлајдерСцена

(Фото) Децата на Хари и Меган од денес ја носат титулата принц и принцеза: Еве го и официјалниот документ

Еспресо
Децата на војводите од Сасекс – тригодишниот Арчи и едногодишната Лилибет – ги добија титулите принц и принцеза. Тоа го пренесува Мирор. На официјалната веб-страница...
СветСлајдерСцена

Еве зошто Хари и Меган нема да останат без кралските титули: Кралски инсајдер ја открива вистината

Еспресо
Кралот Чарлс III од Велика Британија нема да им ги одземе титулите на војводите од Сасекс на принцот Хари и Меган Маркл, известува англискиот портал...
Ви ПрепорачувамеСветСлајдерСцена

По документарецот, британски пратеник покренува декрет за да им се одземат титулите на Меган и Хари: „Ако толку го мразат кралското семејство, зошто ги користат титулите?!“

Еспресо
Конзервативниот пратеник Боб Сили подготвува декрет со кој ќе му овозможи на британскиот совет да ги отстрани војводските титули на принцот Хари и Меган Маркл...
СветСлајдерСцена

Меган Маркл и принцот Хари сакаат да ги задржат кралските титули: Имаат посебна причина зошто

Еспресо
Меган Маркл и принцот Хари сакаат да ги задржат своите кралски титули за себе и за своите деца известува британски Експрес. Експертот за кралски работи...
Ви ПрепорачувамеСветСлајдерСцена

Вилијам и Кејт Мидлтон „ќе се нарекуваат по име, а не по нивните титули“

Еспресо
Војводата од Кембриџ, искористувајќи ги критиките добиени за време на нивната последна турнеја на Карибите, решиле да го модернизираат кралскиот протокол. Пред сè, тие би...
Ви ПрепорачувамеСветСцена

Меган и Хари останаа без своите титули, но и без парите на Кралицата!

Еспресо
Нов шок во кралскиот дворец – принцот Хари (35) и Меган Маркл (38) останаа без титула, односно више нема да им се обраќаат со „нивното...
ЛајфстајлСцена

БРИТАНЦИТЕ БЕСНИ: Покренаа петиција против Меган и Хари, а ова е причината!

Igor
Жителите на градот Брајтон не се задоволни од моменталната состојба во која се наоѓаат поради кралското семејство, пишува Дејли мејл. За даноци нив им се...