5.8 C
Скопје
22:47 - 6 декември, 2023

Ознака : насловна

Ви ПрепорачувамеСветСлајдерСцена

Вог критикуван за „катастрофалната“ насловна со супермоделките од 90-те: „Вистински домаќинки веднаш по будење“

Еспресо
Од сите страни пристигнуваат критики за модната библија – списанието „Вог“ за фотосесијата со супермоделите од 90-тите Синди Крафорд, Линда Евангелиста, Наоми Кембел и Кристи...
Ви ПрепорачувамеСветСлајдерСцена

(Фото) Марта Стјуарт на 81 година позираше за „Спортс илустрејтед“

Еспресо
Познатата писателка,ТВ лице и претприемачка Марта Стјуарт позираше за насловната страница на списанието „Спортс илустрејтед свимсјут“ (Sports Illustrated Swimsuit), во костим за капење. – Кога...
СветСлајдерСцена

(ФОТО) Моника Белучи преубава на 58 години: „Јас сум резултат на моите соништа“ – прва жена која се најде на насловната на „Стајл“

Еспресо
Италијанската актерка и модел Моника Белучи стана првата жена што се појави на насловната страница на магазинот Style. Фотографиите веќе се појавија на официјалната страница...
Ви ПрепорачувамеЕспресоСлајдер

По масакрот во Увалде, „Тајм“ со насловна: 213 градови во САД кои доживеале масовни пукања годинава

Еспресо
Претсижното списани Тајм ја посвети својата насловна на 213 градови во Соединетите Американски Држави кои доживеаја масовно пукање од почетокот на оваа година. Од нив,...
СекојдневиеСлајдер

ЉУБОВНО ТОЛКУВАЊЕ: Што значи кога ќе видите цагер на дигитален часовник

Еспресо
Луѓето отсекогаш имале потреба да ја поврзуваат симболиката на љубовта со сѐ што ги опкружува. Љубовта отсекогаш била движечка сила и смисла на животот, како...
Ви ПрепорачувамеСветСлајдерСцена

КРАЛИЦАТА ЕЛИЗАБЕТА ја краси насловната на ВОГ: Зошто токму таа и зошто стара фотографија?

Еспресо
Во текот на нејзиниот долг живот, кралицата Елизабета, се појавила на неколку насловни страници на престижни списанија. Но, изгледа дека ниту таа ни никој друг...
БалканВи ПрепорачувамеСлајдерСцена

Фановите згрозени од ХУРЕМ: Блесна на насловна на руски „Хелоу“ – „Парите се поважни од образот?“

jasmina.kantardzieva
Многумина веруваат дека нејзиниот молк зборува погласно од зборовите и дојдоа до заклучок дека Хурем не ја осудува руската агресија, па затоа не е чудно...
БалканВи ПрепорачувамеВи препорачуваме на СПЕспресоНаши ФациСлајдерСцена

(ФОТО) НАШ ДИЗАЈНЕР ГИ „НАКИТИ“ БРАДАВИЦИТЕ НА КАРЛЕУША: Јелена во нова креација од Златко Јовановски мами воздишки!

М.Р.
Попознат како „JZJ“, под името кое го носи и неговиот моден бренд, Златко Јовановски важи за еден од најхрабрите модни дизајнери на македонската сцена. Како...
Дестинации и ДегустацииЛајфстајлСлајдер

Деца заглавени во тела на возрасни, Чевли на брегот на Дунав… Приказните што се кријат зад овие скулптури ќе ви го скршат срцето (ФОТО+ВИДЕО)

Слободен печат
Нело и Патрасе Непосредно пред катедралата во Белгија се наоѓа масивен кип на момче кое спие со своето домашно милениче под прекривка од камен. Иако...
СветСлајдерСцена

ФОТО: Кејт Мос ќе ја краси насловната на јануарскиот „Vogue“ – Кралицата на стилот никогаш подобро не изгледала!

Еспресо
Кејт Мос наскоро ќе наполни 47 години, а обожавателите на нејзиниот лик и дело велат дека таа никогаш не изгледала подобро. Британскиот супермодел и една...