Tag : lifestyle

Ви Препорачуваме Лајфстајл

„Сè што сакам за Божиќ си ти“: Мараја Кери ги почести фановите со нов видеоспот (ВИДЕО)

Слободен печат
Поминаа 25 години откако е објавен музичкиот видеоспот за песната „All I Want For Christmas Is You“, а Мараја Кери одлучи обожавателите да ги почести...
Лајфстајл Ретро

Зошто Никола Тесла умрел во сиромаштија и во долгови?

Слободен печат
Роден во Хрватска во 1856 година, Тесла уште од најрана возраст покажувал неверојатни интелектуални способности – помнел огромни книги и логаритамски таблици, можел долго да...
Живот

Љубовно толкување: Што значи кога ќе видите цагер на дигитален часовник

Слободен печат
Луѓето отсекогаш имале потреба да ја поврзуваат симболиката на љубовта со сѐ што ги опкружува. Љубовта отсекогаш била движечка сила и смисла на животот, како...
MacedonianAlbanianBulgarianSerbian