20.8 C
Скопје
01:58 - 18 јуни, 2024

Ознака : хурем

Ви ПрепорачувамеСветСлајдерСцена

(Фото) Хурем ги собра сите погледи во Кан: Мерјем Узерли никогаш посекси

еспресо
Турската глумица Мерјем Узерли, кај нас позната по улогата на Хурем во хит-серијата Величествениот, двапати блесна на годинешниот црвен тепих на Канскиот гилмски фестивал. Прво,...
Ви ПрепорачувамеСветСлајдерСцена

(Видео) Хурем повторно блесна, за Нова година ја изведе песната „Шикидим“: Ги воодушеви сите со гласот и изгледот

Еспресо
Славната Хурем ги воодушеви присутните кога ја испеа песната „Шикидим“ од познатиот турски пејач Таркан. Актерката Мерјем Узерли ја паметиме по улогата на Султанија Хурем...
СветСлајдерСцена

(Фото) Преубавата Хурем стигна во Дубровник: Ужива со песна од „Црвена јабука“

Еспресо
Популарната турска актерка Мерием Узерли, која ја препознаваат по улогата на Хурем во серијата „Сулејман Величествениот“, се пофали со своите фотографии од Дубровник. Узерли пристигна...
Ви ПрепорачувамеСветСлајдерСцена

(Фото) Новиот живот на неповторливата Хурем: Мерјем Узерли го прослави 39-от роденден, несреќните љубови се зад неа

Еспресо
Турско-германската актерка Мерјем Узерли, која ја толкуваше улогата на Хурем во популарната серија Величенствениот, покажа како го прославила својот роденден. Актерката го прослави својот 39-ти...
БалканВи ПрепорачувамеСлајдерСцена

Фановите згрозени од ХУРЕМ: Блесна на насловна на руски „Хелоу“ – „Парите се поважни од образот?“

jasmina.kantardzieva
Многумина веруваат дека нејзиниот молк зборува погласно од зборовите и дојдоа до заклучок дека Хурем не ја осудува руската агресија, па затоа не е чудно...
БалканСлајдерСцена

(ФОТО) СЛАВНАТА ХУРЕМ ГО ПРОСЛАВИ РОДЕНДЕНОТ НА ЌЕРКАТА: И султанка може да ѝ позавиди на декорациите

Еспресо
Иако во текот на својата актерска кариера има толкувано многу улоги, турската актерка Мерјем Узерли публиката најмногу ја памети како Султанија Хурем во хитот „Сулејман...
СветСлајдерСцена

ФОТО: Хурем влегува во 9-от месец од бременоста – Актерката се пофали со фотографии од трудничкото стомаче

Еспресо
Актерката Мерјем Узерли неодамна и откри на јавноста дека е бремена, а сега е речиси во деветтиот месец од бременоста… Актерката Мерјем Узерли која се...
Ви ПрепорачувамеСветСцена

Турската султанка заедно со италијанскиот заводник!

Еспресо
Турската актерка Мерием Узерли постигна светска слава со улогата на Хурем во серијата „Величествениот султан“, а пред неколку години се повлече од сцената на славните...
ЛајфстајлСцена

Пола балканска естрада дојде на вечерашниот концерт на Северина, а и Хурем ја бодри својата пријателка! (ВИДЕО)

Igor
Регионалната музичка ѕвезда Северина Којиќ, вечерва настапува пред белградската публика во „Штарк арена“, во склоп на својата турнеа „The Magic Tour“. На концертот на хрватската...
Сцена

Го смени личниот опис со пластични операции! Познатата „султанка“ повторно направи БОМБАСТИЧНА промена (ФОТО)

Igor
Германската актерка со турско потекло, која се прослави со улогата на султанката Хурем во 2011 година, скоро потполно го смени својот личен опис. View this...