Ознака : мерием узерли

Ви Препорачуваме Свет Сцена

Турската султанка заедно со италијанскиот заводник!

Еспресо
Турската актерка Мерием Узерли постигна светска слава со улогата на Хурем во серијата „Величествениот султан“, а пред неколку години се повлече од сцената на славните...
Лајфстајл Сцена

Бурна љубовна приказна: Била БИЧУВАНА, присилувана на АБОРТУС, а сега изгледа како вистинската ХУРЕМ СУЛТАН (ФОТО)

Igor
На престижниот фестивал во Венеција стигна и големата турска ѕвезда Мерием Узерли, попозната како Хурем султан. Црвенокосата убавица во Италија блесна во неколку раскошни креации...