Tag : дете

Живот Лајфстајл Слајдер

ФОТО|Списанието „Тајм“ за прв пат избра дете на годината!

Еспресо
Во традиционалниот избор на списанието „Тајм“ Гитањали Рао оваа година ја презеде титулата за нај-дете, но со неа во потесниот избор беа и млади дизајнери,...
Вести Свет Слајдер

ВИДЕО | 52 ДЕНА ГО КРИЕЛ НА СЕЛО: Седумгодишно дете извлечено од канџите на педофил по цели 52 дена

V. T.
Во драматична акција руски специјалци спасија седумгодишно дете кое беше грабнато од страна на педофил кон крајот на септември додека се враќало од училиште. По...
Живот

Неверојатно откритие – Дете пронашло плоча стара 3.500 години

Еспресо
Шестгодишен Израелец во текот на излетот со неговите родители на југот на Израел пронашол 3.500 години стара глинена плоча, која археолозите ја сметаат за уникатна....
Ви Препорачуваме Свет Сцена

Кејт и Вилијам го очекуваат четвртото дете! Сè се случило за време на изолацијата!

Еспресо
Британското кралско семејство можеби ќе стане побогато за уште еден член. Сопругата на принцот Вилијам, Кејт Мидлтон (38), наводно блеска од среќа бидејќи за време...
Ви Препорачуваме Свет Сцена

Поранешниот сопруг на Меган Маркл очекува дете со богата наследничка (ФОТО)

Еспресо
Во врска се од 2017 година, а се венчаа една година по големата кралска свадба на принцот Хари и Меган Маркл. Холивудскииот продуцент Тревор Енгелсон...
Ви Препорачуваме Свет Сцена

Манекенката Џиџи Хадид и Малик го очекуваат првото заедничко дете (ФОТО)

Еспресо
Џиџи Хадид (25) и нејзиниот партнер Зајн Малик (27) го очекуваат првото дете, пишува TMZ. Манекенката наводно е во петтиот месец од бременоста, а ја...
Ви Препорачуваме Свет Сцена

Мајли Сајрус е бремена: Го направи тоа за инает на поранешниот сопруг!

Еспресо
Нејзиниот љубовен живот секогаш привлекува многу внимание, а наводно веќе после неколку месеци врска со новото момче се реши дека е време за нова животна...
Ви Препорачуваме Свет Сцена

Дали ќе ја препознаете оваа пејачка на фотографијата?

Еспресо
Згодната Англичанка со потекло од Косово, која е многу поврзана со своето семејство, по повод Денот на жената објави неколку фотографии од минатото кои ги...
Ви Препорачуваме Свет Сцена

Легендарниот Тарантино на 56 години го доби првото дете

Еспресо
Легендарниот режисер Квентин Тарантино вчера со својата сопруга Даниела Пик го добија првото дете, пренесува Дејли Мејл. Тарантино на 56 години го доби првото дете,...
Живот

Срцепарателното писмо на момчето кое мораше да го напушти своето куче (ФОТО)

Еспресо
Во животот понекогаш мораме да донесеме тешки одлуки иако знаеме дека тие одлуки ќе ни го скршат срцето на парчиња. Пред неколку дена, една таква...
MacedonianAlbanianBulgarianSerbian