6.8 C
Скопје
01:52 - 21 април, 2024

Ознака : Велес

Наши ФациСлајдерСцена

(Видео) Калиопи вечерва со концерт во Велес: Ова е „мојата омилена македонска традиционална песна“

Еспресо
По петгодишна пауза, Калиопи се враќа со концерт. Вечерва ќе настапи во Велешки театар, а како што најави, ќе изведе песни од разни периоди на...
ЕспресоСлајдер

Фестивал на античка драма „Стоби“ – Драмски со „Кармен“ утре во Велес

Еспресо
Драмски театар Скопје со монодрамата „Кармен“ ќе учествува на 19 издание на Интернационалниот фестивал на античка драма „Стоби“. Претставата, како што информираат од Драмски, ќе...
Секојдневие

Викендов во Велес ќе се одржи мини Олимпијада – првите Спортски велешки игри

Еспресо
Околу 400 спортисти од Македонија ќе бидат учесници на првите Спортски велешки игри – Атлантис Инвест Груп. Игрите ќе траат четири дена, а спортистите, од...
Ви ПрепорачувамеДестинации и Дегустации

(Фото) „Колку повеќе цвеќиња во дворот, повеќе мир во душата“, Билјана Митрева ни ги отвора вратите на дворот во Велес

Ј.К.Д
Билјана Митрева работи во приватна фирма за транспорт, а со градинарство се занимава од дете. Љубовта кон цвеќињата – вели – ја наследила од нејзината...
Ви ПрепорачувамеВи препорачуваме на СПНаши ФациСлајдерСцена

(ВИДЕО+ФОТО) НОНЕ СЕ ВРАТИ ВО РОДНИОТ КРАЈ: Велешанката објави фотографија како пие кафе покрај езерото „Младост”

М.Р.
Велешанката Ноне Неделковска која македонската јавност ја запозна преку натпреварот за музички таленти „Идол“ веќе долги години не се занимава со музика бидејќи ужива во...
Ви препорачуваме на СПЖивотни ПриказниСлајдер

(ФОТО СТОРИЈА) СЕ ДРУЖИМЕ СО ЉУБИЧИЦИТЕ НА РАДА ВО ВЕЛЕС: Ви ја носиме легендата за овие цвеќиња во прекрасни виолетови и сини нијанси пред кои паѓале ѝ боговите

Ј.К.Д
Денес разговараме со Рада Марковска од Велес, голема љубителка на цвеќиња, а на која особена слабост ѝ се љубичиците, кои ги негува веќе цели 30...
Ви препорачуваме на СПЖивотни ПриказниСлајдер

(ФОТО) ФАНТАЗИЈА ОД УКРАСЕН КАМЕН И ИЗОБИЛСТВО НА СЕЗОНСКИ ЦВЕЌИЊА: Идеите се на Валентина, а обврските споделени со целото семејство

Ј.К.Д
Денес сме во Велес, во еден од најубавите делови – „нова населба“, во дворот на Валентина Дукова. Преубавиот двор е составен од два дела, едниот...
Ви препорачуваме на СПЖивотни ПриказниПитоми и дивиСлајдер

(ФОТО) ВИКТОР МАЗНЕВ, СПАСУВАЧ НА ЖИВОТНИ: Најемотивен е моментот кога ги наоѓам повредени, скршени, тажни и искористени

Кате Божиновска
Ве запознаваме со младиот велешанец кој не може да си го замисли животот без љубовта од животните – Виктор Мазнев. Познат е како активист за...
UncategorizedВи препорачуваме на СПЕспресоЖенски печатСлајдер

(ФОТО ОД ВЕЛЕС) СЛАВЧО ПОПОСКИ, ТИ СИМНУВАМЕ КАПА: Дрва испопаѓаа во Велес, чувајте се и понатаму ќе има ветер 60км/на час!

Ј.К.Д
Нашиот метео-прогнозер Славчо Попоски, сè ПОГОДИ! Фотографиите кои следуваат го докажуваат тоа. Денес најголемиот дел од Македонија го зафати бранот на дождови, грмежи и невремиња....
Uncategorized

Србија ги има Раста и Клинац, ние го имаме Давид – слушнете ја неговата нова песна (ВИДЕО)

Слободен печат
Момчето од Велес за кое многумина предвидуваат балканска кариера, Давид Михајлов ја објави својата трета песна. Таа носи наслов „Мој свет“, а како и за...