27.8 C
Скопје
10:30 - 13 јуни, 2024

Ознака : кармен

ЕспресоСлајдер

Фестивал на античка драма „Стоби“ – Драмски со „Кармен“ утре во Велес

Еспресо
Драмски театар Скопје со монодрамата „Кармен“ ќе учествува на 19 издание на Интернационалниот фестивал на античка драма „Стоби“. Претставата, како што информираат од Драмски, ќе...