03:02 - 23 јуни, 2024

Ознака : калиопи

БалканВи ПрепорачувамеЕспресоСлајдерСцена

(Фото) Калиопи го промовираше новиот албум – „Албум“: 10 песни и дует со Слаткар

Еспресо
Македонската поп-дива Калиопи, на голема радост на љубителите на добрата музика, денеска го промовираше новиот албум едноставно наречен – „Албум“. На „Албум“ се наоѓаат 10...
БалканВи ПрепорачувамеНаши ФациСлајдерСцена

Калиопи: Не се разведував со песна, и двата развода ми беа болни

Еспресо
Калиопи искрено раскажа делови од својот живот, откривајќи дека и двата развода, и со продуцентот Ромео Грил, и со актерот Васил Зафирчев за неа биле...
БалканВи ПрепорачувамеСлајдерСцена

(Видео) Калиопи слави 57. роденден: „Ви благодарам за секоја прегратка без допир“

Еспресо
Македонската пејачка Калиопи Букле денеска го прославува својот 57. роденден. По тој повод, таа сподели видео на своите социјални медиуми и покажа како изгледала роденденската...
БалканВи ПрепорачувамеНаши ФациСлајдерСцена

Калиопи удри по колегите: „Денес секој може да наполни арена, не можат да ме купат новите трендови!“

Еспресо
Македонската пејачка Калиопи Букле вели дека денес секој може да наполни арени и големи сали бидејќи сега музиката е многу покомерцијална отколку што беше. –...
БалканВи ПрепорачувамеСлајдерСцена

Калиопи сè уште е во шок: Починатата жена не е од Македонија, мајка е на мој голем обожавател!

Еспресо
Калиопи се уште е во состојба на голем шок откако жена од публиката почина минатата сабота во белградската сала МТС, пред почетокот на нејзиниот концерт....
БалканВи ПрепорачувамеСлајдерСцена

Се огласија организаторите по трагичниот настан на концертот на Калиопи во Белград

Еспресо
Поради несреќни околности, кога синоќа на концертот на Калиопи Букле почина жена, нејзиниот настап е откажан. По тој повод се огласија од организаторите од салата...
БалканВи ПрепорачувамеНаши ФациСлајдерСцена

Се огласи Калиопи по трагината смрт на жената на концерт: „Ова е најтажен ден во мојата кариера“

Еспресо
Калиопи Букле го откажа вчерашниот концерт откако на жена од публиката прво ѝ се слошило, а потоа, за жал, почина. Жената дошла дури од Македонија...
БалканВи ПрепорачувамеНаши ФациСлајдерСцена

Драма на концертот на Калиопи во Белград: Починала жена, настапот веднаш прекинат!

Еспресо
Пејачката Калиопи мораше да го прекине концертот кој требаше да се одржи во салата МТС во Белград. Како што пишува српски „Курир“, на непознатата жена...
Ви ПрепорачувамеЗдрави навикиЗдравјеСлајдер

Жељко Самарџиќ ја открива тајната на неговата топ форма: Со 25 килограми помалку, сега сè е поинаку

Ј.К.Д
Гледајќи го во новиот видеозапис на хит песната „Знам“, Жељко Самарџиќ освојува – освен со гласот – и со топ формата. Секако, и убавата Калиопи,...
Ви ПрепорачувамеНаши ФациСлајдерСцена

(Видео) Новата песна на Калиопи ќе ве стопи и стопли: И Ромео Грил се надминал себеси

Еспресо
Калиопи има нова песна која премиерно ја објави на своите социјални мрежи денес. Песната насловена „Кад осване“ е испеана на српски јазик и повеќе од...