23.8 C
Скопје
12:56 - 10 август, 2022

Ознака : кортни

Свет Сцена

Тревис Баркер го прекина молкот, а Кортни Кардашијан со порака до папараците: „Срам да ви е“

Еспресо
Како е Тревис Баркер по панкреатитисот што го погоди неодамна? Пејачот и неговата сопруга Кортни Кардашијан го прекинаа молкот на социјалните мрежи. Тревис Баркер (46)...
Ви препорачуваме на СП Свет Слајдер Сцена

Тревис Баркер итно примен во болница: Состојбата му е загрижувачка, Кортни Кардашијан е до него

Еспресо
Состојбата на Тревис Баркер е загрижувачка. Тапанарот на Blink-182 бил итно пренесен во болница. Покрај него е неговата сопруга Кортни Кардашијан. Според ТМЗ, во изминатите...
Ви Препорачуваме Свет Слајдер Сцена

Викедов трета свадба на Кортни Кардашијан и Тревис Баркер, овојпат во италијанското Портофино

Еспресо
Вип гостите, според италијанските медиуми, веќе пристигнуваат во Портофино за да присуствуваат на третата свадба на моделката и музичарот.   View this post on Instagram...
Ви Препорачуваме Свет Сцена

Кортни Лав: 28 долги години без Кобејн – Се уште го гледам како стои на таа обала (ФОТО)

Еспресо
Пејачката Кортни Лав на својот Инстаграм профил ја објави фотографијата од венчавката од пред 28 години. Курт Кобејн и неговата сопруга Кортни Лав на почетокот...
Лајфстајл Сцена

Доста ми е од сѐ: Ријалити шоуто за Кардашијанс останува без една од славните сестри! (ФОТО)

Igor
Повеќе од 10 години откако најверојатно најпознатото семејство на светот ја отвори вратата од својот дом, една од прочуените сестри Кардашијанс одлучи да се повлече....
Лајфстајл Сцена

Кортни Кардашијан објавила полугола селфи фотка, а Џеј Ло ѝ дала комплимент кој долго ќе го памети (ФОТО)

Igor
Кортни Кардашијан го искористи слободното време да ја пробува многубројната гардероба која ја има во своја сопственост. Па така таа „скокнала“ до својот гардеробер, а...
Лајфстајл Сцена

ОПАСНО ЗГОДНА: Кортни Кокс воодушеви со интересно видео во минијатурно бикини (ВИДЕО)

Igor
Кортни Кокс, актерката позната како Моника од познатата серија „Пријатели“ објави видео на Инстаграм кое нејзините следбеници ги натера да се замислат како е можно...