24.8 C
Скопје
14:19 - 13 август, 2022

Тревис Баркер го прекина молкот, а Кортни Кардашијан со порака до папараците: „Срам да ви е“

Како е Тревис Баркер по панкреатитисот што го погоди неодамна? Пејачот и неговата сопруга Кортни Кардашијан го прекинаа молкот на социјалните мрежи.

Тревис Баркер (46) итно беше пренесен во болница во Лос Анџелес во вторникот. Дијагноза: панкреатитис предизвикан од ендоскопија. Една недела по несреќата, пејачот на Blink-182 откри дополнителни детали, објаснувајќи дека е подобар благодарение на пропишаниот третман. Еве што напиша тој на своите Инстаграм Stories:

„Отидов на ендоскопија во понеделникот и се чувствував добро. Но, по вечерата, добив неподносливи болки и оттогаш сум хоспитализиран. За време на ендоскопијата, беше отстранет многу мал полип во многу чувствителна област, од страна на специјалисти, што за жал ја оштети дренажна цевка на панкреасот. Ова резултираше со тежок панкреатит опасен по живот. Многу сум благодарен што благодарение на интензивниот третман моментално се чувствувам многу подобро“.

Кортни Кардашијан зборува за здравствената состојба на Тревис Баркер

На Инстаграм проговори и Кортни Кардашијан (43), заблагодарувајќи им се на фановите за укажаната поддршка и наклонетост:

„Каква страшна и емотивна недела беше тоа. Нашето здравје е сè и понекогаш го земаме здраво за готово, а колку брзо може да се промени. Тревис и јас отидовме на рутинска ендоскопија и тој откри дека има тежок и опасен по живот панкреатитис. Многу сум му благодарен на Бога што го излечи мојот сопруг, за сите ваши молитви за него и за нас, за вашата количина на љубов и поддршка. Толку сум трогната и благодарена сум на специјалистите, лекарите и медицинските сестри од Cedars Sinai што се грижеа за мојот сопруг и за мене за време на нашиот престој во болница. Чудно е како понекогаш зборовите никогаш не можат вистински да ја изразат благодарноста или чувствата што ги имам во мене“.

Но, Кортни упати и остри зборови за папараците кои продавале фотографии на весниците за време на  хоспитализацијата на Баркер. Ова се всушност фотографии направени многу одамна. Еве што заклучи таа:

„И на папараците кои продаваа фотографии од мене како трчам додека мојот сопруг беше во болница борејќи се за живот… овие фотографии се всушност направени пред неколку недели (не се ни сеќавам кога последен пат го облеков тој комбинезон што го носам на фотографиите). Ова е подлост и заработка на нашиот кошмар. Срам да ви е“.

 

Слични објави

Цеца го откажа концертот во Црна Гора: „Единаесет човечки животи неповратно згаснаа за неколку минути“

Еспресо

Која беше Ен Хеч: „Слушам гласови и зборувам со бог“; од травматичното детство до објавување на нејзината бисексуалност

Еспресо

Бразилската манекенка Алесандра Амборзио лудо се забавуваше на концертот на Сека Алексиќ во Будва

Еспресо

Збогум Ен Хеч, пријателите се простуваат од глумицата, имаше 53 години: „Рајот има нов ангел“

Еспресо

(Фото) Како клонови! Како изгледа мајката на Ирина Шајк; Олга Шајхлисламова имала тежок живот, но убавината ѝ останала недопрена

Еспресо

Ова е човекот со кој Николина Пишек била во тајна врска пред да го запознае Видоје

Еспресо
Се вчитува....