24.8 C
Скопје
14:52 - 6 јуни, 2023

Тревис Баркер го прекина молкот, а Кортни Кардашијан со порака до папараците: „Срам да ви е“

Како е Тревис Баркер по панкреатитисот што го погоди неодамна? Пејачот и неговата сопруга Кортни Кардашијан го прекинаа молкот на социјалните мрежи.

Тревис Баркер (46) итно беше пренесен во болница во Лос Анџелес во вторникот. Дијагноза: панкреатитис предизвикан од ендоскопија. Една недела по несреќата, пејачот на Blink-182 откри дополнителни детали, објаснувајќи дека е подобар благодарение на пропишаниот третман. Еве што напиша тој на своите Инстаграм Stories:

„Отидов на ендоскопија во понеделникот и се чувствував добро. Но, по вечерата, добив неподносливи болки и оттогаш сум хоспитализиран. За време на ендоскопијата, беше отстранет многу мал полип во многу чувствителна област, од страна на специјалисти, што за жал ја оштети дренажна цевка на панкреасот. Ова резултираше со тежок панкреатит опасен по живот. Многу сум благодарен што благодарение на интензивниот третман моментално се чувствувам многу подобро“.

Кортни Кардашијан зборува за здравствената состојба на Тревис Баркер

На Инстаграм проговори и Кортни Кардашијан (43), заблагодарувајќи им се на фановите за укажаната поддршка и наклонетост:

„Каква страшна и емотивна недела беше тоа. Нашето здравје е сè и понекогаш го земаме здраво за готово, а колку брзо може да се промени. Тревис и јас отидовме на рутинска ендоскопија и тој откри дека има тежок и опасен по живот панкреатитис. Многу сум му благодарен на Бога што го излечи мојот сопруг, за сите ваши молитви за него и за нас, за вашата количина на љубов и поддршка. Толку сум трогната и благодарена сум на специјалистите, лекарите и медицинските сестри од Cedars Sinai што се грижеа за мојот сопруг и за мене за време на нашиот престој во болница. Чудно е како понекогаш зборовите никогаш не можат вистински да ја изразат благодарноста или чувствата што ги имам во мене“.

Но, Кортни упати и остри зборови за папараците кои продавале фотографии на весниците за време на  хоспитализацијата на Баркер. Ова се всушност фотографии направени многу одамна. Еве што заклучи таа:

„И на папараците кои продаваа фотографии од мене како трчам додека мојот сопруг беше во болница борејќи се за живот… овие фотографии се всушност направени пред неколку недели (не се ни сеќавам кога последен пат го облеков тој комбинезон што го носам на фотографиите). Ова е подлост и заработка на нашиот кошмар. Срам да ви е“.

 

Слични објави

Дуа Липа во одбрана на родна Албанија против британскиот министер: „Тоа што го кажа е малоумно“

Еспресо

(Видео) Жалосно, Мајкл Џеј Фокс падна на бина, за среќа ударот се ублажи од тросед: Снимка која ќе ве расплаче

Еспресо

(Видео) Тејлор Свифт на концерт голтна бубачка: Видеото собра стотици илјади прегледи

Еспресо

(Видео) Шакира и Хамилтон не се разделуваат, по вечерата „уловени“ на забава во диско: „Маска“ им е друштвото на Нејмар и Мбапе

Еспресо

Дарко Лазиќ се огласи по скандалозното видео: „Знам кој сака да ми ја скине главата, ми се осветуваат!“

Еспресо

(Видео) Неговата жена и неговата љубовница биле бремени во исто време: Шварценегер откри детали за неверството

Еспресо
Се вчитува....