25.8 C
Скопје
00:36 - 30 јуни, 2022

Ознака : илон маск

Ви Препорачуваме Ви препорачуваме на СП Свет Слајдер Сцена

Кој е Кимбал Маск? Братот на Илон Маск има сосема други интереси, противник е на Трамп и наместо вселената – го интересира Земјата

Ј.К.Д
Помалку познат од извршниот директор на Тесла и сопственик на Твитер, Кимбал Маск е помладиот брат на Илон. Претприемач во кулинарскиот сектор, тој ја застапува...
Ви Препорачуваме Свет Слајдер Сцена

Запознајте го новиот Илон Маск, милијардерот – чудо на технологијата на само 25 годишна возраст

Еспресо
Александр Ванг, најновото чудо од Силиконската долина, има само 25 години и има богатство од преку милијарда долари. „Форбс“ го нарече најмладиот милијардер во светот...
Ви Препорачуваме Свет Слајдер Сцена

Синот на Илон Маск сака да ги смени полот и презимето; процедурата започната: „не сакам да бидат поврзан со мојот биолошки татко!“

Еспресо
Еден од синовите на Илон Маск ја започна процедурата за промена на името и полот – пренесува американскиот сајт Тмз.   View this post on...
Свет Слајдер Сцена

Илон Маск на состанокот со вработените во „Твитер“ најавил намалување на работните места

Еспресо
Мултимилијардерот Илон Маск на состанокот со вработените во „Твитер“ навестил потенцијално намалување на работните места доколку неговата понуда за преземање на социјалната мрежа од 44...
Ви Препорачуваме Еспресо Женски печат Слајдер

Илон Маск обвинет за измама: побарана отштета од 258 милиони долари поради наводна пирамидална шема

Еспресо
Маск е обвинет за продажба на криптовалути догекоин преку пирамидална шема. Вчера Илон Маск е тужен за 258 милијарди долари од инвеститор на догекоин кој...
Свет Слајдер Сцена

Илон Маск за прв пат ќе се состане со сопствениците на „Твитер“: Дали ќе си подадат рака?

Еспресо
Илон Маск е дефинитивно лик на моментов. Богат, ексцентричен и визионер, купувањето на „Твитер“ го направи највлијателниот и најважниот човек на планетата; да, повеќе од...
Свет Слајдер Сцена

„Твитер“ планира да го исполни барањето на Илон Маск: Или пристап до внатрешната база на податоци или договорот за купување се раскинува

М. Р.
„Твитер“ планира да го исполни барањето на потенцијалниот купувач Илон Маск и да обезбеди повеќе информации за лажните профили. Според Вашингтон пост, компанијата планира да...
Ви Препорачуваме Животни Приказни Слајдер

Којa е Тоска Маск: не e само „сестрата“ на Илон, туку и креативната душа на семејството

Еспресо
Режисерка и продуцентка, три години помлада од нејзиниот брат Илон, најбогатиот човек на светот, таа го основаше Пешнфликс (Passionflix) еден вид на комбинација од романтичен...
Свет Слајдер Сцена

Илон Маск до вработените во „Тесла“: Вратете се во канцелариите или напуштете ја фирмата

Еспресо
Извршниот директор на Тесла, Илон Маск, им рекол на своите вработени да се вратат во канцеларија (да престанат да работат од дома) или да ја...
Ви Препорачуваме Свет Слајдер

Илон Маск со убав гест за Андреа Бочели: порака со сочувство по загубата на мајка му на тенорот од светски глас

Еспресо
Илон Маск, еден од најбогатите луѓе во светот, е близок со Андреа Бочели, меѓународно познат италијански (оперски) пејач, кој неодамна ја загуби својата сакана мајка....