10.8 C
Скопје
10:26 - 10 декември, 2022

Ознака : илон маск

Ви Препорачуваме Еспресо Слајдер

Компанијата на Маск се соочува со федерална истрага поради убиство на 1.500 животни: „Тестирањето на животните е избрзано, предизвикува непотребно страдање и смрт“

Еспресо
Компанијата за медицински помагала на Илон Маск Neuralink е под федерална истрага за можни прекршувања на правата за животни поради поплаките од внатрешниот персонал дека...
Свет Слајдер Сцена

Ги „победи“ и Илон Маск и кралицата: Амбер Херд е најпребаруваната славна личност на Гугл во 2022 година, еве кои се зад неа

Еспресо
Холивудската новинска публикација CelebTattler спроведе студија за трендовите на пребарување на Google за 2022 година и откри дека оваа година Амбер Херд е најпопуларната славна...
Ви Препорачуваме Еспресо Свет Слајдер Сцена

Вработените го опишуваат Илон Маск како непристапен тиранин: „Го обезвреднува персоналот и отпушта по желба“

Еспресо
Вработените во Тесла го нарекуваат Маск „непристапен тиранин“, така се изјасниле во тајна анкета, пишува Бизнис инсајдер. Во интерното истражување на Tesla спроведено во 2018...
Свет Слајдер Сцена

Маск го врати и Канје Вест на Твитер, раперот сега планира да се кандидира за претседател

Еспресо
На профилот на раперот Канје Вест на социјалната мрежа Твитер се појави првиот твит откако сопственикот на социјалната мрежа, претприемачот Илон Маск, ја обнови страницата...
Ви Препорачуваме Еспресо Слајдер

Илон Маск прогнозира нова „пролет“ за криптовалутата: „Зимата може да биде долга, но биткоинот ќе преживее“

Еспресо
Американскиот претприемач, основач на Tesla и SpaceX, Илон Маск предвиде долга зима во која  биткоинот ќе преживее. Така, бизнисменот одговори на прашањето на американскиот инвеститор...
Еспресо Слајдер

Тесла повлече 40.000 возила од пазарот, вината е на Илон Маск

Еспресо
Уште 40.000 автомобили на Tesla се повлечени од пазарот за уште еден проблем кој се додава на веќе долгата листа. Маск е единствениот одговорен. Повеќе...
Еспресо Слајдер

Илон Маск ќе присуствува на самитот на Г20 преку видео врска

Еспресо
Претседателот на индонезиската трговска и индустриска комора Аршад Расид изјави дека американскиот бизнисмен Илон Маск нема лично да присуствува на самитот на Г-20 на Бали,...
Ви Препорачуваме Еспресо Слајдер

Илон Маск против големите медиуми: „Тие ќе го спречуваат Твитер да го развие граѓанското новинарство!“

Еспресо
Американскиот претприемач, основач на Tesla и SpaceX, Илон Маск, кој неодамна стана најголем акционер на Twitter, на оваа социјална мрежа изрази мислење дека големите медиуми...
Ви Препорачуваме Еспресо Слајдер

Бројни корисници бегаат од Твитер, хит „дестинација“ е социјалната мрежа Мастодон

Еспресо
Илон Маск го купи Твитер, вети револуција – почнувајќи од платените сини значки- а голем број на твитерџии и го започнаа бегството од социјалните мрежи...
Вести Слајдер

Гледајте го во ЖИВО лансирањето на најмоќната ракета на светот ВИДЕО

Еспресо
Спејс Икс на Илон Маск денеска треба да ја лансира првата мисија Фалкон Хеви по повеќе од три години. Станува збор за најмоќната ракета во...