10.8 C
Скопје
08:41 - 27 февруари, 2024

Ознака : твитер

Ви ПрепорачувамеСветСлајдерСцена

(Фото) Илон Маск го менува името на Твитер: Твитерџиите во шок

Еспресо
Сопственикот на Twitter, Илон Маск, ги потврди плановите и шпекулациите дека популарната социјална мрежа ќе го смени името. Под објавата на „Дејли њуз“ на Twitter,...
Ви ПрепорачувамеСветСлајдерСцена

(Видео) Илон Маск направи „крш“ на танцов подиум, крена галама на твитер: „Танцува како нешто да го боли“

Еспресо
Илон Маск силно се забавува во рејвот на Баја и доби критики од корисниците на Твитер поради неговите „непријатни“ танцови движења Илон Маск долго време...
Ви ПрепорачувамеЕспресоЛајфстајлСекојдневиеСлајдер

Инстаграм ќе биде новиот Твитер

Еспресо
Инстаграм планира да пушти во употреба апликација базирана на текст што ќе се натпреварува со Твитер уште во јуни, објави Блумберг. Мета, матичната компанија на...
Ви ПрепорачувамеСветСлајдерСцена

Илон Маск отстранува неактивни корисници на Твитер

Еспресо
Сопственикот на „SpaceX“, „Tesla“ и „Twitter“ Илон Маск, објави дека Твитер работи на отстранување на корисничките сметки од платформата кои се неактивни подолг временски период....
Ви ПрепорачувамеЕспресоСветСлајдерСцена

Маск ја отстранува верификацијата од Твитер за овие познати личности поради 8 долари: Сега се обични „смртници“

Еспресо
Твитер профилите на Лејди Гага, Бијонсе и Ники Минаж се само дел од профилите кои сега личат на профили на обични смртници, Некои од најпознатите...
Ви ПрепорачувамеЕспресоСлајдер

Маск ги укина ограничувањата на твитер профилите на Кремљ, а во Русија понудија да го деблокираат Твитер

Еспресо
Илон Маск, кој е на чело на Твитер – социјална мрежа блокирана во Руската Федерација, ја промени својата политика во однос на Кремљ, како и...
Ви ПрепорачувамеЕспресоСлајдер

Илон Маск ги опиша своите последни три месеци во Твитер: „Не би ја посакал оваа болка никому“

Еспресо
Претприемачот Илон Маск се пожали на тешките три месеци од својот живот на Твитер. Така, тој реагираше на материјалот на Вол Стрит Журнал, кој е...
Ви ПрепорачувамеЕспресоСлајдер

Илон Маск сака уште повеќе пари: На корпорациите им наплатува 1.000 долари месечно за да ја задржат златната ознака на Твитер

Еспресо
Откако го купи Твитер, Илон Маск гледа само како да го направи попрофитабилен, а една од првите работи што ги утврди беше дека знакот за...
ЕспресоСлајдер

„Да си одиш!“: Мнозинството корисници на Твитер гласаа за заминување на Илон Маск од чело на компанијата

Еспресо
Повеќето од оние кои гласаа во анкетата за иднината на Илон Маск на чело на Твитер одлучија тој да ја напушти функцијата шеф на компанијата....
Ви ПрепорачувамеЕспресоСлајдер

Гласањето е отворено до 13 часот (по македонско време), Маск прашува: Дали да си поднесе оставка од Твитер?

Еспресо
Твитер објави дека ќе престане да промовира други социјални мрежи, а потоа се коригираше.  На 4 ноември, кога Маск тврдеше дека компанијата губи 4 милиони...