14.8 C
Скопје
09:31 - 2 јуни, 2023

Инстаграм ќе биде новиот Твитер

Инстаграм планира да пушти во употреба апликација базирана на текст што ќе се натпреварува со Твитер уште во јуни, објави Блумберг. Мета, матичната компанија на Инстаграм и Фејсбук, веќе ја тестира апликацијата со инфлуенсери. Нова апликација ќе биде интегрирана со Инстаграм.

фото: unsplash

– Децентрализираната апликација е направена врз основа на Инстаграм, но ќе биде компатибилна со апликации како Мастодон, вели професорката од Универзитетот Калифорнија, Лиа Хаберман, која предава маркетинг за инфлуенсери.

фото: unsplash

Луѓето почнаа да поминуваат помалку време на Твитер откако Илон Маск ја презеде компанијата, поради што веќе се појавија нови конкуренти на социјалната мрежа, како Блускај на основачот на Твитер, Џек Дорси.

Слични објави

Астро прогноза за петок, 2 јуни

Еспресо

(Видео) Излезе новиот трејлер за продолжението на „Сексот и градот“: Кери му пишува на својот долгогодишен љубовник, Саманта се појавува само во една сцена, Миранда има проблеми во врската, а Шарлот добива нова работа

Еспресо

(Видео) Шакира испрати мистериозна порака за романса со бившиот на Селена Гомез: „Херој, извонреден, прекрасен…“

Еспресо

Среќлии во јуни: Два хороскопски знаци ќе си го подобрат животот и ќе уживаат во промените

Еспресо

(Фото) Сопругата на Брус Вилис им се обрати на фановите во име на семејството: „Продолжуваме да веруваме и никогаш нема да изгубиме надеж“

Еспресо

(Фото) Тоа мора да е Ирина Шајк – Леонардо ди Каприо ужива на Сардинија

еспресо
Се вчитува....