11.8 C
Скопје
22:33 - 29 февруари, 2024

Ознака : апликација

Ви ПрепорачувамеЕспресоЛајфстајлСекојдневиеСлајдер

Инстаграм ќе биде новиот Твитер

Еспресо
Инстаграм планира да пушти во употреба апликација базирана на текст што ќе се натпреварува со Твитер уште во јуни, објави Блумберг. Мета, матичната компанија на...
Секојдневие

За љубителите на вино: Апликација за светски искуства и сортни вкусови

Еспресо
Пандемијата од Коронавирусот влијаеше на намалената посета на рестораните и баровите. Со оглед на тоа што голем дел на генерации уживаат преку Интернет услугите, оваа...
СветСцена

Шерон Стоун бара партнер преку апликација за запознавање!

Слободен Печат
Апликацијата за пронаоѓање на партнер Bumble е исклучително популарна, статистиката кажува дека е втора најпопуларна во Америка со 5 милиони месечни корисници. Поинаква е од...
ЛајфстајлСцена

ГЛЕДАТЕ ЛИ НЕШТО ЧУДНО? Инфлуенсерката фатена во ОЧИГЛЕДНА ИЗМАМА!

Igor
Инстаграм е место полно со лаги и измами, а тоа го докажува профилот на една инфлуенсерка која има над 300.000 следбеници. Се работи за Аргентинката...