Tag : партнер

Здравје Истражувања

Дали моногамијата навистина може да биде добра за вашето здравје?

Слободен Печат
Кога споделувате посебна врска со друга личност, интензивна привлечност кон нивниот ум и тело, веројатно би ги посакале само за себе. Моногамијата е практика да...
Астро Лајфстајл Слајдер Хороскоп

Доколку сте во потага по животен партнер барајте го вашиот потенцијален сопруг во овие три хороскопски знаци

Еспресо
Секој хороскопски знак има позитивни, но и некои негативни карактеристики. Доколку сте во потрага по животен партнер, позабавен начин за потрагата за потенцијален сопруг е...
Балкан Слајдер Сцена

Поранешниот партнер на Станија влегол во ресторанот, ја грабнал за рака и ја одвел со себе!

Васко Спасоски
Познатата српска старлета доживела непријатна ситуација од страна на нејзиното поранешно момче – пишува српскиот портал „Телеграф.рс“. Како што пишува порталот, Станија планирала во вторникот...
Лајфстајл

Знаци кои откриваат колку сте вљубени во вашиот партнер

Еспресо
Нема потреба да се изложувате на стрес доколку не сте сигурни во тоа дали сте вљубени во вашиот партнер, бидејќи постојат начини како да го...
Лајфстајл

Седум работи кои жените најчесто ги кријат од своите партнери!

Еспресо
Не е никаква тајна дека жените сакаат да бидат помалку мистериозни и речиси секоја од нив има некои свои мали тајни кои вешто и со...
Лајфстајл

Дали доволно често се бакнувате со партнерот? Ние ќе ви откриеме…

Еспресо
Љубовната врска подразбира сексуална интимност, додека кај пријателството отсуствува тој елемент. Доколку сте во врска или во брак со некого, но не сте сексуално интимни,...
Лајфстајл

Три сексуални теми за кои треба да разговарате со партнерот

Еспресо
Врската помеѓу партнерите е комбинација на емоционална и физичка привлечност, а доколку сакате да имате здрав сексуален живот, навистина е важно да разговарате на тема...
Лајфстајл

Сакате некого? Потсетувајте го на тоа секој ден!

Еспресо
Не треба да ги чувате комплиментите за кога ќе бидете лудо вљубени. Дури и на почетокот на врската, важно е да му кажете на партнерот...
Лајфстајл

Неколку работи за кои не треба да зборувате со партнерот по сексот

Еспресо
Доколку по сексуалниот чин сакате да зборувате со вашиот партнер, мора да ве предупредиме дека сте на чувствителен терен и дека некои теми најдобро е...
Лајфстајл

Дали е време да раскинете со партнерот? Поставете си ги овие три прашања!

Еспресо
Понекогаш љубовта е еднакво силна како и претходно, но врската едноставно не води никаде. Следниве три прашања треба да си ги поставите сами на себе,...
MacedonianAlbanianBulgarianSerbian