4.8 C
Скопје
22:02 - 28 јануари, 2022

Ознака : секс

Интима Лајфстајл Слајдер

КОЈА Е ТАЈНАТА СОСТОЈКА? Мажите со оваа особина се најдобри во кревет

Еспресо
Многу фактори влијаат каков маж ќе биде љубовникот и дали сексот ќе биде добар или лош. Според едно истражување објавена во списанието „Socioaffective Neuroscience &...
Интима Лајфстајл Слајдер

10 СЕКСИ ПРАШАЊА: Поставете им ги на љубовникот и станете поинтимни

Еспресо
Кога разговараме за секс знае да биде непријатно, без разлика на блискоста на партнерите и колку интимност има меѓу нив. Овие прашања може да ја...
Астро Слајдер Хороскоп

ГОДИШЕН СЕКС ХОРОСКОП: Каков сексуален живот го очекува секој хороскопски знак во 2022

Еспресо
Овен Најголем полет и среќа може да очекувате помеѓу мај и октомври. Јупитер накратко ќе престојува во вашиот знак и овој аспект ви дава предност....
Интима Лајфстајл Слајдер

СОВЕТИ И ПРИДОБИВКИ НА СЕКС ЗА ВРЕМЕ НА МЕНСТРУАЦИЈА: Табу или задоволство?

Еспресо
Иако сексот за време на менструација може да биде малку неуреден, тој е безбеден. Всушност може да понуди и неколку предности, вклучително и ослободување од...
Интима Лајфстајл Слајдер

ТРИ ЗАДОЛЖИТЕЛНИ ЕРОГЕНИ ЗОНИ: Патот до фантастичен оргазам!

И. Т.
Ерогените зони се всушност стратешки поставени делови од телото со кои можеме да го „намамиме“ партнерот на сексуална возбуда и да го доведеме до фантастичен...
Интима Лајфстајл Слајдер

ЕРОГЕНИ ЗОНИ: На овие делови од машкото дело најмногу годи женски допир

Еспресо
Мажите во споредна со жените имаат помалку ерогени зони. Очигледните се под половината, но на неговото тело има и други магични точки на страст. Освен...
Астро Слајдер Хороскоп

РЕТРОГРАДЕН МЕРКУР ВО СПАЛНАТА СОБА: Какви сексуални искуства им носи на хороскопските знаци, мора да ги пробате!

Еспресо
Ретроградниот Меркур, прв во оваа година, кој е веќе во тек, ќе ни носи недоразбирања, кофликти, задоцнувања, одложувања и куп други проблеми се до 3...
Интима Лајфстајл Слајдер

СЕКС ПОЗИ И ЗАЧНУВАЊЕ: Како се прават бебиња, а со кои пози се избегнуваат

Еспресо
Има многу митови кога станува збор за сексот, сексуалните пози и зачнувањето, вели д-р Доника Мур, експерт за женско здравје за „WebMD“. „Една од вообичаените...
Интима Лајфстајл Слајдер

КАМА СУТРА ТАЈНИ ЗА ЕКСПЛОЗИВНО ЗАДОВОЛСТВО: Лесно ќе доживеете оргазам!

И. Т.
Покрај сексот, важно е да фокусот да се стави на односот меѓу љубовниците, но и на самата љубов. Иако некои совети се чини дека датираат...
Интима Лајфстајл Слајдер

ЗА Г-ТОЧКА ЗНАЕМЕ СИТЕ, НО ДАЛИ СТЕ СЛУШНАЛЕ ЗА П-ТОЧКА? Инстукции како да ја стимулирате

Еспресо
Кога мажот ја стимулира Г точката кај жената, таа побрзо и полесно доживува интензивни оргазми, а таква точка кај мажите е П точката која е...