23.8 C
Скопје
14:04 - 30 мај, 2024

Европското првенство во секс пропадна: „Спортистите“ во секс го напуштиле натпреварувањето и бараат отштета

Европското првенство во секс, кое беше организирано во Шведска, беше откажано откако порно ѕвездите го напуштија натпреварувањето поради проблеми кои настанале.

Натпреварот требаше да трае шест недели. Од учесниците било побарано да имаат секс најмалку 45 минути дневно, за што би им било платено по околу 200 евра дневно, а ќе беше оценета нивната издржливост, техника и креативност.

Но, сите тие го напуштиле натпреварот и изјавија дека организаторот Драган Братиќ, кој по потекло е од Топузово Поље во Босна и Херцеговина, и неговата шведска Секс Федерација не им ги платиле хонорарите на „спортистите“.

Талија Минт од Украина објави видео на кое се гледа како Братиќ се обидува да ѝ го грабне мобилниот телефон од рака.

– Сите сакавме ова да функционира. Бевме многу возбудени за можноста да бидеме дел од овој проект. Тој (Братиќ) одбива да ми плати за моето време и мојата работа и сега ги имате сите информации за овој проект, сакам отштета – рече Украинката.

Хрватската натпреварувачка која регионот ја испрати со „помпа“ и желби за добар секс, не се огласи се уште.

Според Украинката, натпреварувачите повикале полиција, но полицијата не може да влезе во имотот без налог. Таа поднела тужба против Братиќ и Шведската Сексуална федерација и бара отштета.

Хрватската натпреварувачка Марија Задравец исто така ја напуштила куќата, според хрватските медиуми.

Потсетуваме, дека ова „спортско“ натпреварување во секс не е дел од спортската шведска федерација, туку е незвисно организиран проект.

 

Слични објави

(Фото) Први фотографии од Мелина Џиновиќ по разводот: Поминува на црвено светло, фрла ѓубре низ прозорецот…

Еспресо

Почина познатиот пејач на „Гранд“, ја загуби битката со тешката болест

Еспресо

(Фото) Сопругата на Амиџиќ шокираше со објавата: „Од мажот кој те изневерил…“

еспресо

Фута направи хаос на прашање за Карлеуша: „Илузорна супериорност, без можност да му се објасни на пациентот“

еспресо

Македонецот Мите и ќерката на Џеј под водство на Фута формираа „Џеј трибјут бенд“: „Изненаден сум што сум дел од овој тим“

еспресо

Врвен хирург открива од што боледува Кејт Мидлтон: „Има шанси оваа приказна да има среќен крај“

еспресо
Се вчитува....