23.8 C
Скопје
11:31 - 2 јуни, 2023

(Фото) Уште една старлета сака да проговори за поткуп од Трамп: Плејбој зајчицата зела повеќе пари за молчење од порно ѕвездата Сторми

Поранешниот претседател на Соединетите Американски Држави, Доналд Трамп, веднаш штом беше објавено неговото обвинение пред судот во Њујорк, изјави дека ова е уште еден пример за „лов на вештерки“ на кој е подложен и дека „масовно ќе се сврти против Џо Бајден“.

Бизнисменот е обвинет за поткуп на порно актерката Сторми Даниелс, а тоа може да го чини Трамп затворска казна. Сепак, ова не завршува тука бидејќи има уште една жена која сега го обвинува поранешниот претседател на САД – поранешната манекенка на Плејбој, Карен Мекдугал.

Што тврди Карен Мекдугал? Поранешна манекенка на Плејбој, тврди дека имала вонбрачна врска со Трамп помеѓу 2006 и 2007 година. Сличен случај како Сторми Даниелс, нешто што обвинителот Брег веќе го истражува како уште еден поткуп од тајкунот за да се спречи откривањето на неверството во јавност.

инстаграм

Во 2016 година, Мекдугал ја продаде ексклузивата за нејзината афера со Доналд Трамп на The National Enquirer за 150.000 долари за време на изборната кампања на Трамп, кога тајкунот беше пред влезот на Белата куќа. Меѓутоа, таа приказна никогаш не ја виде светлината на денот, бидејќи бизнисменот направил договор со матичната компанија на весникот, American Media Inc.

Во 2018 година, поранешниот адвокат на Трамп, Мајкл Коен, веќе работеше на случајот Сторми Даниелс и отиде дотаму што го истражи поткупот и на Мекдугал. За да избегне судење, American Media Inc. призна дека исплатила 150.000 долари на поранешната манекенка во соработка со членовите на кампањата на Трамп.

Коен сега е еден од одговорните за покренување на обвинението против Доналд Трамп. И двата случаи се исти, дури и оној на Карен Мекдугал е посериозен бидејќи платената сума е 150.000 долари, наспроти 130.000 која била платена на Сторми Даниелс.

Слични објави

(Фото) Презгодната битолчанка со заслужена титула: Матеа Христовска е Мис најдобро тело на World Next Top Model 2023

Еспресо

(Фото) Јорданскиот принц Хусеин се ожени со убава архитектка од Саудиска Арабија: Гламурна свадба со 1.700 вип гости

Еспресо

Астро прогноза за петок, 2 јуни

Еспресо

(Видео) Излезе новиот трејлер за продолжението на „Сексот и градот“: Кери му пишува на својот долгогодишен љубовник, Саманта се појавува само во една сцена, Миранда има проблеми во врската, а Шарлот добива нова работа

Еспресо

(Видео) Шакира испрати мистериозна порака за романса со бившиот на Селена Гомез: „Херој, извонреден, прекрасен…“

Еспресо

Среќлии во јуни: Два хороскопски знаци ќе си го подобрат животот и ќе уживаат во промените

Еспресо
Се вчитува....