14.8 C
Скопје
10:57 - 2 јуни, 2023

Таа никогаш немаше лош збор и беше најсимпатичната „гладијаторка“ – од рак почина актерката Бернадет Хант

Актерката Бернадет Хант, која се прослави со улогата во серијата „Гладијатори“, почина по повеќегодишна борба со ракот, пишува „Дејли мејл“.

Таа се појави во познатата серија во втората сезона во 1993 година и глумеше до крајот на серијата.

Тажната вест за нејзината смрт ја сподели партнерот на сестрата на Бернадета, Карол – Рик Џанго.

Тој на социјалните мрежи напиша дека таа е меѓу „најдобрите луѓе што некогаш ги запознал“.

„Таа никогаш немаше лош збор за никого и навистина секогаш беше позната како најсимпатичната „гладијаторка“ секогаш подготвена да застане и да разговара со сите и да дава автограми. Таа со години се бореше со ракот додека, за жал, не ја загуби борбата“, додал Рик.

Слични објави

(Фото) Презгодната битолчанка со заслужена титула: Матеа Христовска е Мис најдобро тело на World Next Top Model 2023

Еспресо

(Фото) Јорданскиот принц Хусеин се ожени со убава архитектка од Саудиска Арабија: Гламурна свадба со 1.700 вип гости

Еспресо

Астро прогноза за петок, 2 јуни

Еспресо

(Видео) Излезе новиот трејлер за продолжението на „Сексот и градот“: Кери му пишува на својот долгогодишен љубовник, Саманта се појавува само во една сцена, Миранда има проблеми во врската, а Шарлот добива нова работа

Еспресо

(Видео) Шакира испрати мистериозна порака за романса со бившиот на Селена Гомез: „Херој, извонреден, прекрасен…“

Еспресо

Среќлии во јуни: Два хороскопски знаци ќе си го подобрат животот и ќе уживаат во промените

Еспресо
Се вчитува....