21.8 C
Скопје
16:01 - 30 мај, 2024

Џејда Пинкет Смит го прекина молкот за сексуалните наводи на Вил Смит со негов колега: „Ме праша дали верувам во ова“

Сопругата на Вил Смит, Џејда Пинкет Смит, искрено зборуваше за тоа што мисли за обвинувањата кои ги искажа поранешниот асистент на Вил Смит- дека наводно тој ги „фатил на дело“ во сексуален чин актерот Смит (односно сопругот на Џејда) и неговиот колега Дуејн Мартин.

„Тоа е глупост“, започна Џејда во нејзиното интервју за „The Breakfast Club“. „Ова е лице (поранешниот пријател и помошник на Вил, Брадер Билал) што се обиде да заработи од него зашто нешто не функционираше“.

Таа продолжи понатаму дека правна постапка е единствениот одговор. „Ќе преземеме правни дејствија затоа што едно е да се има ваше мислење за некого наспроти тоа да се пласираат злонамерни приказни“, беше дециден одговорот на Џејда, инсистирајќи на тоа дека треба да се преземат правни мерки за вакво обвинување и дека тоа ќе го направат таа и Вил заедно.

Сличен одговор Џејда дала и ден порано. На прашањето на новинар на TMZ што мисли за наводите дека Вил бил фатен како има секс со друг маж, таа одговорила со два едноставни збора: „ Ќе тужиме“.

За време на нејзиното интервју за „The Breakfast Club“, Џејда проговори и за реакцијата на Вил. „Еве една добра работа за Вил. Нему секогаш ќе му биде тоа смешно. И мора да е така, затоа што е апсолутно смешно. Само треба да се смееш на тоа, знаете? Ми рече „веруваш ли во ова с*ање? и само се смеевме за тоа“.

„Радар онлајн“ пак, претходно оваа недела објави дека портпаролот на Смит ги отфрлил сите обвинувања, велејќи дека „приказната е целосно измислена, а тврдењето е недвосмислено лажно“.

 

Слични објави

Хорот на о.у. „Кочо Рацин“ со нова победа: „Во срцето на Италија се слушна македонската песна“

еспресо

Брутални коментари на сметка на Николина Пишек откако објави видео од куќата: Друг ти ја средува вилата која ја купивте со покојниот маж

Еспресо

(Фото) Први фотографии од Мелина Џиновиќ по разводот: Поминува на црвено светло, фрла ѓубре низ прозорецот…

Еспресо

Почина познатиот пејач на „Гранд“, ја загуби битката со тешката болест

Еспресо

(Фото) Сопругата на Амиџиќ шокираше со објавата: „Од мажот кој те изневерил…“

еспресо

Фута направи хаос на прашање за Карлеуша: „Илузорна супериорност, без можност да му се објасни на пациентот“

еспресо
Се вчитува....