9.8 C
Скопје
24 октомври, 2021

Ознака : интима

Интима Лајфстајл Слајдер

ИНСТРУКЦИИ: Орален секс што партнерот никогаш нема да го заборави

Еспресо
Фокусирајте се на главата Горниот дел од пенисот е убедливо најчувствителниот дел, а почувствителен = повеќе задоволство. Треба да се концентрирате на оваа област повеќе...
Интима Лајфстајл Слајдер

ЖЕНСКИ ОРГАЗАМ: 3 пози кои веројтно ги немате пробано и инструкции

Еспресо
Плима на бутовите Мажот лежи на грб со едната нога директно покрај креветот. Неговата друга нога е свиткана кај коленото со стапалото уште на креветот....
Интима Лајфстајл Слајдер

ЖЕНСКИ ОРГАЗАМ: Трите најдобри пози и упатства

Еспресо
Спротивно на мислењето на многу мажи, талентот во кревет нема никаква врска со големината или издржливоста. Наместо тоа, орнете внимание на секс позите кои ги...
Интима Лајфстајл Слајдер

ИМПОТЕНЦИЈА ПРЕД СЕКСУАЛЕН ЧИН: Три причини зошто се случува

Еспресо
Се случува, кога сме во „жешки“ ситуации, партнерот да не може да постигне ерекција. Во тие моменти, мозокот се полни со прашања: „Дали е до...
Интима Лајфстајл Слајдер

7 НЕСЕКОЈДНЕВНИ ЗНАЦИ ДЕКА СТЕ ДОБРА ВО КРЕВЕТ: Според ставови на мажите

Еспресо
На жалост, не е премногу тешко да се сфати што мислат момците за вештините на жената во сексот и „искусни ветерани“ пренесуваат како проценуваат дали...
Интима Лајфстајл Слајдер

ДОЛГА ПАУЗА: Спремете се повторно за секс!

Еспресо
Да речеме дека сте биле надвор од сексуалната арена некое време, од која било причина, но сте подготвени да започнете да играте повторно. Бидете сигурни,...
Интима Лајфстајл Слајдер

ПОРНОГРАФИЈА: Психолозите зборат за предностите, но и за недостатоците

И. Т.
Порнографијата може да им помогне на жените да ја изразат сексуалноста, но може и да ги натера потсвесно да се споредуваат со порно актерките, што...
Интима Лајфстајл Слајдер

5 ЗНАЦИ НА ИДЕАЛЕН СЕКСУАЛЕН ПАРТНЕР: Дали сте го пронашле совршениот?

Еспресо
Иако можеби е тешко да се најде апсолутно сексуално компатибилен партнер, но повеќето парови дури и не ги знаат особините што тие или нивната половина...
Интима Лајфстајл Слајдер

СЕКС ТЕРАПИЈА: Оргазмот треба да биде како десерт, но сигурно не е причината поради која сте излегле на вечера

И. Т.
Можеби поради пандемијата луѓето се состануваат помалку, но тоа не значи дека се помалку заинтересирани за секс. Во реалноста, сексот е важен и често составен...
Интима Лајфстајл Слајдер

КРВНАТА ГРУПА ОТКРИВА КАКОВ ЉУБОВНИК Е: Изберете маж според крвната група и избегнувајте една!

Еспресо
Мажите со нулта крвна група се најдобри љубовници и се способни да водат љубов со часови. Нулта крвна група Мажите со нулта крвна група се...