22.8 C
Скопје
17:26 - 30 мај, 2024

Ознака : интима

ИнтимаЛајфстајл

Што треба да направат жените веднаш по сексуалниот однос?

М. Р.
Сексот е индивидуална и многу интимна работа. Иако сите имаме различни потреби, после тој интимен чин сите жени треба да направат една работа. Сексот е...
ИнтимаЛајфстајл

Испробајте ги: Едноставни работи кои вашиот партнер ги посакува во креветот

Еспресо
Доколку сакате да го импресионирате, не ви е потребна романтична атмосфера, сензуална музика, ниту преголем труд. Истражувањата покажале што најмногу посакуваат мажите во креветот. Ентузијазам...
ЛајфстајлСекојдневиеСлајдер

(ВИДЕО) РОМАНКА ја ПРОДАЛА СВОЈАТА НЕВИНОСТ за ДВА МИЛИОНИ ДОЛАРИ: Девојката има 18 години, а била „инспирирана“ од филмот „Indecent Proposal“

М.Р.
Девојка од Романија се најде во центарот на вниманието откако објавила дека ја продава својата невиност за милион долари. Александра Кефрен, 18-годишна девојка од Романија,...
ИнтимаЛајфстајлСлајдер

Едвај чекаат ПРИЛИКА за ПРЕЉУБА: Како да го фатите дека е склон/a на изневерување, пред да го фатите во кревет со друг/a?

М.Р.
Постојат луѓе кои не можат да останат воздржани кога им се прижа прилика за прељуба. Некои навики во однесувањето, укажува на тоа дека некои луѓе...
Ви ПрепорачувамеЖенски печатИнтимаСлајдер

ЕРОТСКИ МУАБЕТИ: Истражување на женската сексуалност во рамките на градот

Марија Гегоска
Женските муабети почесто од што заслужуваат се осудени на „подземни места“. Темата на женската сексуланост не е лесен потфат во патријархалните лавиринти, но без разлика...
АстроИнтимаЛајфстајлСлајдер

АСТРО ЕРОТИКА: Што прават хороскопските знаци најдобро во кревет?

Еспресо
Секој од нас има што да направи најдобро… Овен Жената Овен на сексот првенствено гледа како на физичка активност. Не ја интересира долга предигра или...
ИнтимаЛајфстајлСлајдер

ПРИЛАГОДЕТЕ И УЖИВАЈТЕ: Идеални пози за сите големини на пенис

Еспресо
Многу парови, особено оние кои штотуку почнуваат да уживаат во сексот, имаат вистински проблеми додека не откријат кои пози најмногу им одговараат. Често забораваат на...
ИнтимаЛајфстајлСлајдер

ПРАВО ПРОМАШУВАЊЕ: Мажите мислат дека овие работи ги палат жените, а дефинитивно не го прават тоа

Еспресо
Има мал милион работи кои ги прават мажите кои се секси, но има и такви кои дефинитивно не се. Денес зборуваме за такви работи поврзани...
ИнтимаЛајфстајлСлајдер

ТРИ СЕКС ПОЗИ ПОЛНИ СО СТРАСТ: Ќе ви го направат Денот на вљубените интимен и незаборавен

Еспресо
Лице в лице Оваа поза нуди интимност на секое поле – има контакт со очи, многу контакт со телото и блискост со вашиот партнер. Овој...
ИнтимаЛајфстајлСлајдер

МИНИ ТЕСТ: Дали сте зависни од секс?

Еспресо
Сексот (како и интернетот, пазарењето, коцкањето, алкохолот…) може да предизвика зависност. Ова се знаците дека е време за аларм. Со овој мини-тест брзо и лесно...