19.9 C
Скопје
18:02 - 18 мај, 2022

Испробајте ги: Едноставни работи кои вашиот партнер ги посакува во креветот

Доколку сакате да го импресионирате, не ви е потребна романтична атмосфера, сензуална музика, ниту преголем труд. Истражувањата покажале што најмногу посакуваат мажите во креветот.

Ентузијазам

Мажите сакаат некој кој е подеднакво заинтересиран за секс како и тие. Ништо не е толку заводливо како ентузијазам во сексот – тој може да го надмине и совршениот изглед. Затоа бидете отворени за нови идеи – некои новитети во креветот можат да го освежат вашиот сексуален живот. Колку што сте поактивни во сексот, толку сте попривлечни. Покажете му дека уживате.

Самодоверба

Мажите сакаат некој кој не се срами да се соблече во осветлена просторија. Престанете да го покривате телото. Не е потребно да повториме дека мажите се визуелни суштества и дека сакаат да ги гледаат своите партнерки. Самодовербата е најсексапилната особина на секоја девојка.

Бидете спонтани

За сексот не е потребна идеална атмосфера. Бидете спонтани и спремни да испробате секс на нови места без премногу планирање.

Упатете му комплименти

Обично се смета дека комплиментите се наменети само за жени и дека тие се оние на кои им треба охрабрување за изгледот, но и мажите имаат свои несигурности. Кажете му што ви се допаѓа на него и кои негови потези најмногу ве возбудуваат. Секој маж сака да знае дека го поседува она што ја привлекува жената.

 

Слични објави

Три работи кои им пречат на кучињата, а ние упорно ги правиме

М. Р.

Три најчести фитнес грешки поради кои се откажуваме од тренинг и слабеење

Еспресо

Зошто е важно да се штеди и како депозитите може да помогнат во иднина?

Еспресо

(ФОТО) На андрогениот стил на Брнабиќ можат да ѝ позавидат и машките колеги

Еспресо

Славчо Попоски најавува: Температури до 35, доаѓа силен африкански бран, еве кога!

Ј.К.Д

Не се работи за неверство: Зошто жените тајно ги вадат бурмите?

М.Р.
Се вчитува....