19.9 C
Скопје
17:55 - 18 мај, 2022

Андреа со одличен настап во полуфиналето на Евросонг

Нашата претставничка на Изборот за песна на Евровизија, Андреа Коевска, го заврши својот настап во првата полуфинална вечер. По одличната изведба на песната Circle, публиката ја награди со громогласен аплауз. Останува да видиме дали нејзиниот настап беше доволен за пласман во големото финале.

Кои ќе бидат 10-те нови финалисти? Ранг листа според Спотифај, ќе се квалификува ли Андреа?

Слични објави

Љубовта ќе им цвета во јуни: Ова се највљубените и најсаканите хороскопски знаци на почетокот на летото

Еспресо

Три најчести фитнес грешки поради кои се откажуваме од тренинг и слабеење

Еспресо

Што да промените во исхраната за да се ослободите од акните и мозолчињата?

Еспресо

(ВИДЕО) Докажано: Амбер сепак имала врска со Џејмс Франко додека била во брак со Џони Деп

Еспресо

(ФОТО) Модна дизајнерка почнала да го тетовира синот уште кога имал шест месеци

Еспресо

(ФОТО)„Збогум Пиже“: Пере од „Нокаут“ со емотивна објава се збогуваше со својот пријател

М.Р.
Се вчитува....