11.8 C
Скопје
00:48 - 15 април, 2024

Ознака : животен стил

ЗдравјеСлајдер

Како да ги препознаете пасивно-агресивните личности и како да им помогнете?

Еспресо
Пасивната агресија е одбранбен механизам кој доведува до индиректно манифестирање на агресијата кон другите преку пасивност или неделување, саботажа… Основниот начин на кој функционираат овие...
ИнтимаЛајфстајл

Што треба да направат жените веднаш по сексуалниот однос?

М. Р.
Сексот е индивидуална и многу интимна работа. Иако сите имаме различни потреби, после тој интимен чин сите жени треба да направат една работа. Сексот е...
ИнтимаЛајфстајлСлајдер

Едвај чекаат ПРИЛИКА за ПРЕЉУБА: Како да го фатите дека е склон/a на изневерување, пред да го фатите во кревет со друг/a?

М.Р.
Постојат луѓе кои не можат да останат воздржани кога им се прижа прилика за прељуба. Некои навики во однесувањето, укажува на тоа дека некои луѓе...
ЛајфстајлСлајдерСтил

КАКО ДА ОДБЕРЕТЕ УДОБНИ ЧЕВЛИ НА ВИСОКА ПОТПЕТИЦА? Понесете со себе мал линијар пред да тргнете на шопинг

М.Р.
За време на актуелните попусти во продавниците, наеднаш ќе имате можност да купите пар чевли со високи потпетици по поволна цена, иако е зима. За...
ЛајфстајлСекојдневиеСлајдер

ИМАТЕ ПРОБЛЕМ СО ПОСТОЈАНО ОДЛОЖУВАЊЕ НА ОБВРСКИТЕ? 4 совети како да си помогнете

М.Р.
Колку и да сакаме, без вистинската мотивација и подготвеност да ја оствариме целта, секогаш постои шанса да се откажеме. За да бидеме сигурни дека ќе...
ЛајфстајлСекојдневиеСлајдер

НА КОЛКУ ВРЕМЕ ЈА МЕНУВАТЕ ПОСТЕЛНИНАТА? Во време на пандемија важат други правила

М.Р.
Претходни истражувања покажале дека повеќето луѓе предолго спијат на иста постелнина, а тоа сега, во време на пандемија на коронавирус, би можело да биде уште...
Здрави навикиЗдравјеСлајдер

ПОЧНЕТЕ ОД ОВОЈ ПОНЕДЕЛНИК: 7 дена успешна диета благодарение на овие совети

М.Р.
За да ја намалите тежината, потребно ви е многу повеќе од вежбање и диети. Ако имате желба да намалите многу килограми, морате да го промените...
ЛајфстајлСлајдер

ЈА КИТИТЕ ЕЛКАТА ВО НОЕМВРИ? Еве што говори тоа за вашата психичка состојба

М.Р.
Радоста која доаѓа за време на украсувањето пред новогодишните празници доаѓа од носталгијата, а тоа е докажано во студиите, во кои е утврдено дека ги...