22.8 C
Скопје
17:49 - 30 мај, 2024

Ознака : елка

БалканВи ПрепорачувамеСлајдерСцена

(Фото) Свекрвата на Анастасија Ражњатовиќ ја покажа новогодишната елка, поубава е од онаа на Цеца: Сè блеска

Еспресо
Вања Гудељ, сестрата на фудбалерот Немања Гудељ, ја покажа раскошната елка во семејната куќа во Севиља, Шпанија, а според коментарите оваа елка ја надмина и...
Ви ПрепорачувамеЕспресоЛајфстајлСекојдневиеСлајдерСтил

(Фото) Цел регион бруи за несреќната елка во Скопје: „Ваква нема ни на Али експрес“

Еспресо
Новогодишната елка која е поставена на главниот плоштад во Скопје е хит на социјалните мрежи ширум регионот. Имено, луѓето од регионот споделуваат фотографии од новогодишната...
Ви ПрепорачувамеСветСлајдерСцена

(Фото) Џенифер Лопез ja покажа луксузната елка во својата скапа палата: Златни и сребрени украси, декорации со шишарки…

Еспресо
За фотосесијата, ѕвездата избра модна комбинација што одговара на елката и украсите во домот за Божиќ. Познатите и богатите веќе во полн ек се подготвуваат...
АстроВи ПрепорачувамеСлајдерХороскоп

Љубов под елката: Три хороскопски знаци ќе ја дочекаат судбинската љубов пред Нова година

Еспресо
Се ближи Новата година и многумина од нас очекуваат чудо. Но, ѕвездите шепотат дека три знаци од Зодијакот наскоро ќе имаат среќа да ја запознаат...
Ви ПрепорачувамеДестинации и ДегустацииЛајфстајлСлајдерСтилХрана

Украси за елка што се јадат: Миризливи ѕвездички (традиционален германски рецепт)

Еспресо
Ѕвездичките со цимет, или таканаречени Зимтстерн (Zimtsterne), се традиционални германски колачиња кои се прават во неколку варијанти – со ореви, бадеми или лешници, со брашно или без...
Ви ПрепорачувамеЛајфстајлРетроСветСекојдневиеСлајдерСтилСцена

(Фото) Оваа жена има 26 новогодишни елки во својот дом: Ѝ требаат три месеци да ги украси

Еспресо
За Мел, Божиќ е повеќе од празник – тоа е страст што ја инспирира секоја година почнувајќи од 1 септември, да го претвора својот дом...
ЛајфстајлРетроСекојдневиеСлајдерСтил

Како да привлечете пари и среќа: Поставете ja новогодишната елка на ова место!

Еспресо
Верувале или не, фенг – шуи експертите тврдат дека многу е важно на кое место ја поставуваме елката во домот. Наводно, најмногу придонесува за хармонијата...
Ви ПрепорачувамеЕспресоЛајфстајлСлајдерСтил

(Фото) Во Киев светна главната божиќна елка: „Нашите деца треба да имаат празник!“

Еспресо
На 19 декември 2022 година, на Денот на Свети Никола, на Софијскиот плоштад во Киев, традиционално беа запалени светилки на главната новогодишна елка во земјата....
ЛајфстајлСветСлајдерСтилСцена

(Видео) Кејт Мидлтон додаде божиќна магија во домот и (пак) ѝ го украде вниманието на Меган Маркл: Финално украсување на бајковитата елка, таа – облечена во божиќен џемпер

Еспресо
Кејт Мидлтон ја дотера елката – нарекувајќи го чинот финален „допир“. За оваа прилика пак, Мидлтон носеше преубаво божиќно џемперче. Принцезата од Велс, видеото го...
ЛајфстајлСветСлајдерСтилСцена

(Фото) Најубаво украсени новогодишни елки на познатите личности, досега! Од елката на Ким Кардашијан до Кајли Џенер и Лили Колинс

Еспресо
И ѕвездите се подготвуваат за Божиќ и Нова година, а изминативе денови ни покажаа како ги украсиле своите домови. Меѓу нив: Ким Кардашијан, Кајли Џенер...