10.8 C
Скопје
02:44 - 28 февруари, 2024

(Фото) Цел регион бруи за несреќната елка во Скопје: „Ваква нема ни на Али експрес“

Новогодишната елка која е поставена на главниот плоштад во Скопје е хит на социјалните мрежи ширум регионот.

Имено, луѓето од регионот споделуваат фотографии од новогодишната елка во центарот на Скопје која, коментираат дека не само што изгледа бедно туку и дека не е целосно украсена – горниот дел е неукрасен, но изгледа дека е и искривен. Никој не знае зошто елката не е целосно украсена, ниту која компанија ја поставила.

„Какви луѓе, таква е и елката на плоштадот: сиромашна, ужасна, грда на поглед“, гласи еден од коментарите на социјалните мрежи.

„Голем број туристи од сите страни на светот пристигнуваат во Скопје да се фотографираат со кривата елка. Во хотелите се бара кревет повеќе“, пишува друг корисник на социјалните мрежи, со сатирична фотографија.

„Ако сакате да бидете оптимисти и позитивни, и да се чувствувате добро, погледнете како е украсено Скопје“, се наведува во друг коментар.

За сега никој од надлежните не се огласи.

Слични објави

(Видео) Гога Секулиќ го прослави роденденот на луксузна дестинација: Пејачката покажа какво изненадување ја дочекало во хотелот

Еспресо

„Ќе ти ја скратиме косата“: Српската пејачка била жртва на демнач и добивала застрашувачки закани на домашна адреса

Еспресо

„Нонстоп сум на инфузии“: Цеца проговори за здравствените проблеми со кои се соочила периодов

Еспресо

(Фото) Ова е вилата што Аца Лукас ѝ ја остави на Соња по разводот: Луксузот го одзема здивот

Еспресо

„Јас го добив детето, а тој доби стан“: Неда Украден ја отвори душата и се присети на разводот со поранешниот сопруг

Еспресо

(Видео) Зорица Брунцлик емотивно за зетот: Јас плачев наместо него

Еспресо
Се вчитува....