23.8 C
Скопје
15:55 - 30 мај, 2024

Ознака : пасивно агресивни

Ви ПрепорачувамеЗдравјеИстражувањаСлајдер

Пасивно-агресивните луѓе се кријат зад молчењето и прикриената лутина

Еспресо
Пасивната агресија е одбранбен механизам кој доведува до индиректно манифестирање на агресијата кон другите преку пасивност или неделување, саботажа… Основниот начин на кој функционираат овие...
ЗдравјеСлајдер

Како да ги препознаете пасивно-агресивните личности и како да им помогнете?

Еспресо
Пасивната агресија е одбранбен механизам кој доведува до индиректно манифестирање на агресијата кон другите преку пасивност или неделување, саботажа… Основниот начин на кој функционираат овие...