22.8 C
Скопје
17:21 - 30 мај, 2024

Ознака : ден

Ви ПрепорачувамеИнтимаЛајфстајлРетроСекојдневиеСлајдер

Утре е 11.11.2022, ден на исполнување на желби и важни промени: Нумеролозите советуваат како да ја искористите оваа волшебна енергија!

Еспресо
11 ноември 2022 година ќе биде единствен ден бидејќи овој датум е огледален датум. Преовладувачката енергија од четири единици и три двојки  ќе им овозможи...
Ви ПрепорачувамеЛајфстајлСекојдневиеСлајдер

Дали петок 13 навистина е несреќен? Не потпаѓајте под психолошки притисок, уживајте во сончевиот ден и споделете љубов и љубезност!

Еспресо
Денеска е петок 13, ден кој отсекогаш се сметал за ден со лоша среќа, а некои истражувачи објаснуваат и зошто е тоа така. Широко распространетото...
АстроВи ПрепорачувамеЕспресоЖенски печатСлајдерХороскоп

КАКО ДА ГО ИСКОРИСТИТЕ НАЈМОЌНИОТ ДЕН ВО ГОДИНАТА -22.02.2022: Ви носиме моќни совети од астролози и нумеролози!

Еспресо
Денеска не е ден како сите други што се однесува барем до нумеролошката симболика и астрологијата. 22.02.2022. Но, зошто овој ден е толку посебен? Станува...
Здрави навикиЗдравјеЛајфстајлСекојдневиеСлајдер

БИДЕТЕ ФОКУСИРАНИ И ПОДГОТВЕНИ НА СÈ: Петминутни утрински рутини кои го менуваат цел ден!

И. Т.
Веројатно ќе се сложите дека понекогаш навистина е тешко да станете наутро и да ја започнете својата секојдневна рутина. Едвај имате сила да притиснете „snooze“...
Народ гледаСлајдер

ЗОШТО СЕКОЈ ПОНЕДЕЛНИК Е ТОЛКУ ТЕЖОК? Психолозите имаат објаснување

М.Р.
Бројни студии покажаа дека на повеќето од нас расположението во понеделник им е полошо отколку во другите денови во неделата. Феноменот е опејуван и во...
UncategorizedИнтимаЛајфстајлСлајдер

И СЕКСОТ ИМА БИОРИТАМ: Кажи ми колку е часот, ќе ти кажам колку сум запалена…

Еспресо
Сексолозите утврдиле дека еден од најважните фактори е периодот од денот во кој луѓето ќе одлучат да имаат сексуални односи со партнерот. Затоа, пред да...
АстроСлајдерХороскоп

ДНЕВЕН ХОРОСКОП ЗА 29 НОЕМВРИ: Денес е еден од оние денови кога сте расположени и сѐ ви оди од рака

М.Р.
Овен Денес е еден од оние денови кога сте расположени и сѐ ви оди од рака. Слободните припадници на овој знак ќе влезат во љубовна...
ЕспресоЖенски печатСлајдер

ИНСПИРАТИВНА МИСЛА НА ДЕНОТ: Слободата е во своето…

Еспресо
Во оваа постојана трка со времето, понекогаш навистина е потребно нешто што ќе нè запре. Да ни даде оддишка и правец како да продолжиме понатаму....
ЛајфстајлСекојдневиеСлајдер

НА КОЛКУ ВРЕМЕ ЈА МЕНУВАТЕ ПОСТЕЛНИНАТА? Во време на пандемија важат други правила

М.Р.
Претходни истражувања покажале дека повеќето луѓе предолго спијат на иста постелнина, а тоа сега, во време на пандемија на коронавирус, би можело да биде уште...