14.8 C
Скопје
13:36 - 18 април, 2024

Ознака : нумерологија

Ви ПрепорачувамеИнтимаЛајфстајлРетроСекојдневиеСлајдер

Утре е 11.11.2022, ден на исполнување на желби и важни промени: Нумеролозите советуваат како да ја искористите оваа волшебна енергија!

Еспресо
11 ноември 2022 година ќе биде единствен ден бидејќи овој датум е огледален датум. Преовладувачката енергија од четири единици и три двојки  ќе им овозможи...
АстроВи ПрепорачувамеСлајдерХороскоп

Нумерологијата открива: Што е запишано во датумот на вашето раѓање?

Еспресо
Вибрациите на бројот на датумот на раѓање остануваат со нас цел живот, а знаејќи дека таа енергија ќе ни помогне да се разбереме себеси, нашите...
АстроСлајдерХороскоп

Со помош на нумерологијата ПРОВЕРЕТЕ ДАЛИ ВАШЕТО ИМЕ ВИ НОСИ ПАРИ?

Еспресо
Ако сте се запрашале зошто парите не се проблем за некои луѓе иако не се трудат многу, а други работат напорно, но малку заработуваат, одговорот...
АстроВи ПрепорачувамеЕспресоЖенски печатСлајдерХороскоп

КАКО ДА ГО ИСКОРИСТИТЕ НАЈМОЌНИОТ ДЕН ВО ГОДИНАТА -22.02.2022: Ви носиме моќни совети од астролози и нумеролози!

Еспресо
Денеска не е ден како сите други што се однесува барем до нумеролошката симболика и астрологијата. 22.02.2022. Но, зошто овој ден е толку посебен? Станува...
ЛајфстајлСекојдневиеСлајдер

БРОЈОТ 2 КРИЕ МОЌНА СИМБОЛИКА: Носи смиреност и успех, а денешниот ден 02.02.2022. го нарекуваат „ангелски ден“

М.Р.
Оваа 2022 година се смета за година на промени во која ќе треба да се соочиме со бројни предизвици. Бројот 2 симболизира рамнотежа и смиреност,...
Ви препорачуваме на СПЛајфстајлСекојдневиеСлајдер

ШТО ЗНАЧАТ ТРИТЕ ДВОЈКИ ВО 2022 ГОДИНА? Низата 2-2-2 ќе им ја промени судбината на луѓето

К.А.
Годината што доаѓа е специфична, меѓу другото, и според тоа што ја красат три двојки. Која е симболиката на 2022 во нумеролошка смисла? Бројот 2...
АстроХороскоп

СУДБИНА, КАРМА И ИСПОЛНУВАЊЕ НА ЖЕЛБИ: Откријте каде е Вертексот во вашата натална карта

И. Т.
Некои астролози го нарекуваат Вертексот „порта на судбината“ што ни овозможува пристап до други димензии на реалноста! Вертексот е контроверзна тема меѓу астролозите кои генерално...
АстроЛајфстајлСекојдневиеСлајдер

НУМЕРОЛОГИЈА: Карактерот е запишан во датумот на раѓање, откријте што кажува за вас

И. Т.
Секој број има поразлична и уникатна вибрација. Оваа вибрација не може да се промени или игнорира, но потребно е да се научи да се живее...
АстроВи препорачуваме на СПМала астро школаСлајдер

ЗАКАЖЕТЕ СВАДБА ВО 2022 НА ОВОЈ ДАТУМ ЗА СРЕЌЕН БРАК ДО КРАЈОТ НА ЖИВОТОТ: Најпознатиот астролог во Британија ви гарантира дека ќе остарете заедно

М.Р.
Керолајн Фаулкнер, најпознатиот астролог во Британија, вели дека ѕвездите најавуваат дека 2022 година ќе биде најдобра за оние кои ќе се одлучат да застанат на...
ЛајфстајлСекојдневиеСлајдер

НУМЕРОЛОГИЈА: Дали сте знаеле дека и телефонскиот број влијае на вашата судбина?

И. Т.
И телефонскиот број влијае на судбината! Што е нумерологија? Тоа е второто име за науката за броевите! Броевите се насекаде околу нас во нашиот секојдневен...