10.8 C
Скопје
08:52 - 27 февруари, 2024

Ознака : Маја Оџаклиевска

Животни ПриказниСветСлајдерСценаЧудесни жени

Маја Оџаклиевска живее на село со внукот кој има аутизам: Најголема желба ми е Лука да проговори

Еспресо
Внукот на Маја Оџаклиевска веќе десет години живее со аутизам. Сосема посветувајќи му се, таа се повлече од сцената, од кариерата, но и од градскиот...
Наши ФациСлајдерСцена

„СРЕЌНА СУМ, НЕ СУМ РАБОТЕЛА ЗАЛУДНО“: Маја Оџаклиевска доби национална пензија од владата на Србија

Еспресо
Маја Оџаклиевска е неминовен постулат во нашата поп сцена и нејзините песни се синоним за евергрин.  Благодарение на долгогодишното работење и постоење на јавната сцена,...
Наши ФациСлајдерСцена

Пејачката Маја Оџаклиевска се прости од естрадата: Уморна сум од се!

Еспресо
Нашата пејачка Маја Оџаклиевска при гостување во една емисија, најави дека тоа е нејзиниот последен настап за збогување. Маја истакна дека е уморна од сè...
БалканВи ПрепорачувамеСлајдерСцена

Беше ѕвезда во Југославија, а сега живее со пензија од 17.000 денари: Маја Оџаклиевска за грижата за внукот!

Васко Спасоски
Пејачката со раскошен глас, Маја Оџаклиевска, беше една од најистакнатите пејачки во екс Југославија. Нејзините песни сите ги очекуваа со голема возбуда, а нејзините плочи...