12.8 C
Скопје
08:23 - 15 април, 2024

Ознака : Бојан Маровиќ

ЕспресоСлајдер

Бојан Маровиќ, пејачот што пееше со љубов за нашиот Тоше проговори за смртта на неговиот татко

Еспресо
Пејачот Бојан Маровиќ после многу години од семејна трагедија прв пат јавно проговори за смртта на неговиот татко кој си го одзел животот, а Бојан...
БалканВи ПрепорачувамеЛајфстајлСцена

Бојан Маровиќ и Тијана Дапчевиќ: „2 CELLOS“ на наш начин! (ФОТО)

Еспресо
На сите ни е добро познато балканското дуо „2 CELLOS“, кое ги полни салите ширум светот. Меѓутоа, на социјалните мрежи, се појави и „нова верзија“...
ЛајфстајлСцена

Балканот се потсети на Тоше: Те сакаме до последниот здив!

Igor
На дванаесетгодишнината од смртта на Тоше Проески, секој на свој начин се присетува на човекот и пејачот кој со своите дела остави неизбришлива трага. Бојан...
ЛајфстајлСцена

Не го пратело многу среќа во животот: Бојан Маровиќ бил нападнат, ПРЕТЕПАН, а најмногу пател поради ова… (ФОТО)

Igor
На познатиот пејач Бојан Маровиќ во животот му се случиле неверојатни работи. Штом се појавил на сцената во 2011 година, Бојан Маровиќ ги освои срцата...