14.8 C
Скопје
06:26 - 22 мај, 2024

Ознака : тијана дапчевиќ

СлајдерСцена

Тијана Дапчевиќ откри како ослабела дури 45 килограми

Еспресо
Српските медиуми потсетуваат како своевремено пејачката Тијана Дапчевиќ ослабела дури 45 килограми. Додека била бремена со синот Вук, популарната пејачка толку многу се здебелила што,...
БалканВи ПрепорачувамеВи препорачуваме на СПЕспресоСлајдерСцена

(ВИДЕО) ОВА СЕ ПЕСНИТЕ НА АЦА ЛУКАС, ГОЦА ТРЖАН, ТИЈАНА ДАПЧЕВИЌ… ЗА БЕОВИЗИЈА: Koj ќе ја претставува Србија на Евровизија?

М.Р.
На официјалниот „ЈуТјуб“ канал на Јавниот сервис на нашиот северен сосед, денес беа објавени композиции кои влегуваат во трката за претставување на Србија на овогодинешната...
БалканВи ПрепорачувамеВи препорачуваме на СПНаши ФациСлајдерСцена

(ФОТО) СРЕЌЕН РОДЕНДЕН ТИЈАНА ДАПЧЕВИЌ: Од својата сестра Тамара пејачката ја доби најубавата честитка!

М.Р.
Македонската пејачка и актерка Тијана Дапчевиќ вчера го прослави својот 46 – ти роденден. Тијана на социјалните мрежи доби бројни честитки од своите фанови и соработници,...
БалканВи ПрепорачувамеВи препорачуваме на СПСлајдерСцена

(ФОТО) ТИЈАНА ДАПЧЕВИЌ ВО ТРКА ЗА ПРЕТСТАВНИК НА СРБИЈА НА „ЕВРОВИЗИЈА 2022“: Песната има интересен наслов!

М.Р.
Италија е домаќинот на овогодинешниот избор на песна за Евровизија, а додека нашата земја се размислува кој да биде нашиот претставник за оваа година, нашиот...
БалканНаши ФациСлајдерСцена

ФОТО | Тијана Дапчевиќ се разладува во Охрид: Друштво и прават синот Вук и мајка и Брана

М.Р
Пејачката Тијана Дапчевиќ последните денови од летниот одмот ги поминува во прекрасниот Охрид. Пејачката ужива на охридките плажи, се разладува во базен кој е во...
Наши ФациСлајдерСцена

ФОТО: Тијана Дапчевиќ објави визуелен временски времеплов

Еспресо
Пејачката и актерка Тијана Дапчевиќ на својот инстаграм-профил објави низа на стари фотографии со духовити описи. „Кога ќе го средуваш плакарот и ќе најдеш стари...
БалканНаши ФациСцена

Тијана Дапчевиќ со гласна поддршка за Милена Радуловиќ: Сите тишини еден ден стануваат крик

Еспресо
Тијана Дапчевиќ ја поддржа Милена Радуловиќ откако актерката го пријави поранешниот учител по глума Мирослав Алексиќ за силување. Дапчевиќ е уште една од јавните личности...
Наши ФациСлајдерСцена

ФОТО | Тијана Дапчевиќ: Во 1997 година немаше фотошоп, но се живееше без стрес!

Васко Спасоски
Познатата пејачка и актерка Тијана Дапчевиќ неодамна на својот профил на „Инстаграм“ објави фотографија стара 23 години. Славната Ула од хит-серијата „Преспав“ во описот напиша...
Наши ФациСлајдерСцена

ФОТО | Тој е мојата карпа и ветар в грб: Тијана Дапчевиќ објави фотографија со емотивна порака!

Васко Спасоски
По завршувањето на снимањето на продолжението на македонската хумористична серија „Преспав“ каде Тијана ја толкува урнебесната Ула, таа се врати во Србија. Нашата Тијана Дапчевиќ...
Наши ФациСлајдерСцена

ВИДЕО | Тијана Дапчевиќ: Тоа што ќе се легализира марихуаната во Македонија е многу добро!

Васко Спасоски
Тијана Дапчевиќ е гостинка во новиот „Карпул-караоке“ на најпознатиот јутјубер Стефан Лазаров. Како што знаете, Стефан во соработка со порталот „Еспресо.мк“ беше неколку дена во...