Tag : оргазам

Лајфстајл

Еве колку на жените им е навистина потребно за да доживеат оргазам!

Еспресо
Ново истражување покажа дека жените повеќе уживаат во сексот доколку тој трае подолго, а им треба и подолго време да доживеат оргазам. Откриено е колку...
Лајфстајл

Научно е докажано дека со овој тип на мажи, жените почесто доживуваат оргазам!

Еспресо
Постојат неколку фактори од кои зависи дали жената ќе доживее оргазам, а тоа се од опуштеност до љубовните вештини на партнерот, но научниците тврдат дека...
Лајфстајл

Девет жени ни открија зошто повеќе сакаат да се самозадоволуваат, отколку секс со партнерот!

Слободен печат
Факт е дека самозадоволувањето се помалку е табу тема кај жените, а во прилог оди и податокот дека вибраторите се најпродаваните играчки ширум светот. За...
Лајфстајл

КОЈА СИ ТИ: Два типа на жени според начинот на доживување оргазам

Igor
Оргазмите може да бидат повеќекратни или еднократни. Теоретски, секоја жена може да доживее повеќекратни оргазми, но во пракса нештата не се баш такви. Постојат и...
Лајфстајл

ЕКСПЛОЗИВНО УЖИВАЊЕ: Кама сутра совети што не се однесуваат на пози и техники

Igor
Кога ќе се спомне Кама сутра, многумина помислуваат на илустрирана збирка со сексуални пози и упатства како да се изведат. Но, како учење, Кама сутра...
Лајфстајл

Секс на различни места: Со експериментирање до врвен оргазам

Igor
Не ја потценуваме моќта на сексот во удобен кревет и чиста постелнина, но секако дека не е местото каде би сакале цел живот и секој...
Лајфстајл

Оваа ноќ приредете ѝ НЕЗАБОРАВЕН ОРГАЗАМ на вашата партнерка со помош на нејзините гради

Igor
Ако сте концентрирани само на вагината и клиторисот, ве предупредуваме да не ги занемарувате градите на вашата партнерка. Всушност, постојат многу жени кои тврдат дека...
Лајфстајл

Жените: Ова се нашите пет омилени секс пози!

Igor
Постојат неколку пози во сексот по кои жените полудуваат. Имено, истражувањето на британската страница „Superdrug Online Doctor“ во кое учествуваа повеќе од 500 жени од...
Лајфстајл

Знаеме дека сигурно сте слушнале за Г точката, но дали сте слушнале за П точката?

Igor
Кога мажот ја стимулира Г точката кај жената, таа побрзо и полесно доживува интензивни оргазми, а таква точка кај мажите е П точката која е...
Лајфстајл

Зошто жените се помалку доживуваат оргазми?

Igor
Најчестата причина поради која жените не доживуваат оргазам е што не се ментално присутни за време на чинот. Нивниот ум во тој миг е на...
MacedonianAlbanianBulgarianSerbian