13:42 - 19 април, 2024

Ознака : задоволство

ИнтимаЛајфстајлСлајдер

ЖЕНИТЕ ОТКРИВААТ: Зошто повеќе сакаат да се самозадоволуваат, отколку секс со партнерот!

Еспресо
Факт е дека самозадоволувањето се помалку е табу тема кај жените, а во прилог оди и податокот дека вибраторите се најпродаваните играчки ширум светот.  ...
ИнтимаЛајфстајлСлајдер

КОЈ ИМА ПОГОЛЕМ СЕКСУАЛЕН АПЕТИТ: Мажите или жените?

И. Т.
Отсекогаш нè учеле да веруваме во стереотипот дека мажите имаат поголема потреба од секс, но реалноста открива дека и ние жените имаме сексуален апетит! Вечерва...
ИнтимаЛајфстајлСлајдер

Г-ТОЧКА: Мит не е никако, а како да стигнете до неа и да ја стимулирате – Прочитајте

Еспресо
Дали Г-точката е вистинска? Доказите се малку мистериозни затоа што „точката“ не изгледа како посебна структура, туку, група на нерви и ткива што се зголемуваат...
Дестинации и Дегустации

Грчка пита – Медитеранско задоволство кое топло ви препорачуваме да го пробате!

Еспресо
Вкусот на путерот, спанаќот и сирењето ја праваат оваа медитеранска солена пита незаборавна. Ваквото јадење може да го консумирате како предјадење или за вечера со...
Лајфстајл

ЕКСПЛОЗИВНО УЖИВАЊЕ: Кама сутра совети што не се однесуваат на пози и техники

Igor
Кога ќе се спомне Кама сутра, многумина помислуваат на илустрирана збирка со сексуални пози и упатства како да се изведат. Но, како учење, Кама сутра...
Лајфстајл

МОМЦИ, ЧИТАЈТЕ: 8 причини зошто да не го прескокнувате оралниот секс

Igor
Магазинот „Women’s Health“ објави интересна листа со 8-те најсилни причини зошто момците не треба да го прескокнуваат пружањето орално задоволство на својата партнерка. Продолжено задоволство...
Лајфстајл

5 секс пози кои задолжително треба да ги проба секој пар (ФОТО)

Igor
Ние ви нудиме одлични идеи, а на вас ви останува да ги пробате. Без грижа, немора да сте атлетски градени, позите се соодветни за секого...
Лајфстајл

Знаеме дека сигурно сте слушнале за Г точката, но дали сте слушнале за П точката?

Igor
Кога мажот ја стимулира Г точката кај жената, таа побрзо и полесно доживува интензивни оргазми, а таква точка кај мажите е П точката која е...
Лајфстајл

4 трикови со кои ќе и подарите максимално одлично орално задоволство

Igor
Во продолжение ќе ви откриеме четири трикови како да го унапредите вашиот сескусален живот. Мислевте дека знаете сe за оралниот секс? Овие четири трикови на...
Лајфстајл

ВО СЕКСОТ Е ДОЗВОЛЕНО: Што обичната жена може да научи од проститутките

Igor
Ставот кон проститутките во конзервативните општества често е двосмислен. Некои ги гледаат добронамерно, а некои со презир. Услуги од проститутки користат мажите кога не мораат...