ВО СЕКСОТ Е ДОЗВОЛЕНО: Што обичната жена може да научи од проститутките

Ставот кон проститутките во конзервативните општества често е двосмислен. Некои ги гледаат добронамерно, а некои со презир.

Услуги од проститутки користат мажите кога не мораат и не сакаат да разговараат, да се грижат за чувствата, но и да можат да ги откријат своите сексуални фантазии без да се срамат.

А еве што може да научи жената од проститутките:

Слушајте

Кога на мажите им недостига внимание, тие може да го побараат и на друго место. И нив им е некогаш потребно рамо за плачење. Затоа ислушувајте ги секогаш, дури и кога апсолутно не ве интересира тоа што имаат да го кажат.

Заведувајте

И покрај „угледот“ кој го „уживаат“, проститутките никогаш не изгледаат евтино, туку се облекуваат провокативно, но со вкус. Применете некој од тие трикови, на пример деколте или свилена наметка под која не носите долна облека.

Без стеги

Пуштете ја фантазијата и не дозволувајте сексуалниот живот да ви биде едноличен. Ослободете се до степенот во кој и вие и вашиот партнер се чувствувате удобно и задоволно.

Послушност

Мажите сакаат да бидете тоа што сте, но некогаш влезете во улогата на послушна жена на која ѝ треба можен маж. Оставете му простор да ги ослободи своите сексуални фантазии, но секако, дефинирајте ги границите.

Играње игри

Спалната соба може да биде одличен терен за сексуални игри. Обидете се со доделување улоги или некоја друга игра која сакате да ја испробате. Повторно, никогаш не дозволувајте вие или вашиот партнер да се чувствува непријатно во тој процес.

Слични објави

Во кои денови жените се најрасположени за секс?

Igor

Кои хороскопски знаци можат најдолго без секс?

Еспресо

Од буцкастата Бриџит Џонс до неверојатна убавица! Рене и се врати на глумата, но со нов имиџ (ФОТО+ВИДЕО)

Igor

Уживање во базен: Алесандра Амброзио на Ибица (ГАЛЕРИЈА)

Igor

Ѕирнете во луксузниот дом на Новак и Јелена Ѓоковиќ проценет на 9 милиони долари (ФОТО)

Igor

Гола на јахта: Наоми Кембел со тело за восхит (ФОТО)

Igor

Остави Коментар

3 × три =

Слични објави

Мила Москов го освои шестото место на детската Евровизија

Igor

Скопје за старт на европската турнеја на DERUN

Васко Спасоски

Тоа не се постпородилни килограми: Меган Маркл повторно е бремена?!

Igor

За неколку секунди ЗАРАБОТИВ 1.000 ЕВРА: Тијана Дапчевиќ открива како ги добила овие пари!

Igor

Родени на ист ден: Овој актер веројатно ќе му биде кум на малиот принц (ФОТО)

Igor

ФОТО: Како украдени од бајките – Величествени дворци кои треба да ги посетите оваа зима

Еспресо