10.8 C
Скопје
05:03 - 23 мај, 2024

Ознака : уживање

Дестинации и ДегустацииЕспресоЖенски печатСлајдер

ШЕФ БРАНКО ПОПОСКИ НИ ПОДГОТВИ НЕОДОЛИВ ЧИЗКЕЈК: Совршен десерт за совршен викенд!

Еспресо
25 рецепти за 25.000 илјади вкусни и здрави навики со Cooking with Branko. Чизкејкот на шеф Бранко Попоски познат како Cooking with Branko нема име...
ЛајфстајлСекојдневие

Златни правила за секс во вода за врвно уживање во најжешкото летно искуство

jasmina.kantardzieva
За време на летните одмори покрај езеро или море, сексот во вода е дефинитивно меѓу најжешките искуства што можете да ги запишете во вашиот дневник....
Ви ПрепорачувамеСветСцена

Ниту заштитна маска не го го спречи Бен Афлек да „ужива“ во пороците (ФОТО)

Еспресо
Холивудскиот глумец Бен Афлек има проблем со пороците. Неодамна се откажа од алкохолот, но од цигарите не може. Тој е страствен пушач, а ни коронавирусот...
Филм и ТВ

Мик Џегер повторно на филмското платно: Уживам додека глумам! (ВИДЕО)

Еспресо
Без разлика на тоа дали настапува пред арена преполна со десетици илјади обожаватели или глуми во филм, легендарниот Мик Џегер вели дека искуството во суштина...
Секојдневие

Јапонскиот луксузен воз со 7 ѕвездички: Возењето е вистинско уживање, а собира само 28 патници! (ФОТО)

Еспресо
Јапонскиот луксузен воз има 7 ѕвезди и мора да добиете посебно одобрение за да можете да се возите со него. Во еден вагон се наоѓаат...
Ви ПрепорачувамеДестинации и ДегустацииЛајфстајл

Тоа што не сте го знаеле за Хаваите – Уживање под палмите или качување на највисоката планина (ФОТО)

Еспресо
Иако Хаваите се испромовирани како летна и топла дестинација, тука освен ананас и егзотика можете да ја пронајдете и планината Мауна Кеа, што всушност значи...
Дестинации и Дегустации

Палачинки кои се паметат: Овие 2 состојки во тестото ви го гарантираат најкремастото уживање! (РЕЦЕПТ)

Igor
Палачинките секогаш се одличен избор, а овој рецепт навистина ќе ве воодушеви… Состојки: – 3 јајца – 50 грама шеќер – 1 лимон – 1/4...
Дестинации и Дегустации

Запечени њоки со грашок готови за половина час: Кремасто уживање во вкусови! (РЕЦЕПТ)

Igor
Њоките подготвени на овој начин се вистинско задоволство за вашите сетила… Состојки: – 400 грама њоки – 2 лажици путер – 100 грама шунка –...
Дестинации и Дегустации

Вистинско летно уживање: Ладна чорба од домати (РЕЦЕПТ)

Igor
Оваа чорба се јаде ладна, па одлично ќе ве разлади и во текот на врелите летни денови… Не морате да се откажете од јадењето на...
ЛајфстајлСцена

Холивудските диви се јавија од Дубровник: Дошле да работат, но се „фрлиле“ на уживање (ВИДЕО)

Igor
Популарната актерка Џесика Алба со својата колешка Габриел Унион пристигна пред неколку дена во Дубровник, на медискиот фестивал „New Europe Market“. Тие допатуваа во Дубровник...