34.8 C
Скопје
15:45 - 24 јуни, 2024

Ознака : најкремастиот

Дестинации и Дегустации

Палачинки кои се паметат: Овие 2 состојки во тестото ви го гарантираат најкремастото уживање! (РЕЦЕПТ)

Igor
Палачинките секогаш се одличен избор, а овој рецепт навистина ќе ве воодушеви… Состојки: – 3 јајца – 50 грама шеќер – 1 лимон – 1/4...
Дестинации и Дегустации

Чоколадно лудило: За точно 8 минути ќе го подготвите најкремастиот колач на светот (РЕЦЕПТ)

Igor
Колач кој слободно може да го носи името – Чоколадно лудило, пробајте го уште денес! Потребни состојки: 1 готова кора (може и пишкоти), 300 грама...