24.8 C
Скопје
17:33 - 25 јуни, 2024

Ознака : состојки

Дестинации и Дегустации

Карамела прелив без шеќер: Ова е тајниот рецепт од 3 состојки и се прави за 5 минути

М.Р.
Сите знаеме дека карамелата е направен од шеќер – но има и поздрава верзија на оваа вкусна смеса. Има многу сличен вкус на оригиналната карамела,...
Дестинации и ДегустацииСлајдер

Рецепт за „марокино“ или КАФЕ СО НУТЕЛА за совршено будење на најголемите хедонисти

М.Р.
Кафето што италијанците го нарекуваат „марокино“ не потекнувало од Мароко. За прв пат било подготвен во Пиемонт регион во северозападна Италија, поточно во Алесандрија. Името...
ЛајфстајлСекојдневиеСлајдер

ДОМАШЕН ЧАЈ ЗА СЛАБЕЕЊЕ ОД САМО ТРИ СОСТОЈКИ: Пијте го наутро по станување, резултатите се видливи по една недела!

Еспресо
Три филџани од овој чај дневно помагаат за слабеење, особено на критичните зони како што се стомакот и колковите. Состојки – зелен чај, цимет и...
ИнтимаЛајфстајлСлајдер

НЕПРИЈАТЕН МИРИС И ВКУС НА СЕМЕНАТА ТЕЧНОСТ: Еве со кои состојки може да го промените тоа

Еспресо
Исхраната може да влијае на мирисот на потта, плунката и другите телесни течности, како што е мајчиното млеко, па затоа има смисла да се претпостави...
Секојдневие

Практично, а совршено чисти: Направете ваша „тоалет бомба” од состојки кои СИГУРНО ги имате во кујната! (ВИДЕО)

Еспресо
Домашнно средство за чистење на ве-це школката кое се прави брзо и лесно, од само неколку едноставни состојки. Сами направете домашно средство за чистење на...
Секојдневие

За блескаво чист дом потребни ви се само овие 3 евтини и едноставни состојки

Еспресо
Скапите средства за чистење не се секогаш неопходни. Понекогаш доволни се и некои работи кои веќе ги имате дома и се многу поевтини. Сода бикарбона...
Здрави навики

Маска против брчки од само две состојки

Еспресо
Ви ја откриваме најприродната маса за лице од моркови и мед, која за многу краток период ја опоравува кожата, ја враќа еластичноста и ги ублажува...
Дестинации и Дегустации

Са­ла­та со ориз и фе­та си­рење (РЕЦЕПТ)

Igor
Сос­тојки: 600 мл вода сол по ва­ша желба 250 гр ориз 100 гр кон­зер­ви­ра­на брус­ница 200 гр омек­на­та леб­ле­бија 3 ла­жи­ци мас­ли­но­во масло сок од...
Здрави навики

Kупила кремa за лице во аптека и веќе два месеци е во болницата!

Igor
Една жена од Калифорнија е хоспитализирана во полукоматозна состојба откако употребила кремa за лице од Мексико којa бил натопенa во токсичен метил-жива. Нејзиниот син изјавил...
Дестинации и Дегустации

Вкусна и брза салата од боранија (РЕЦЕПТ)

Igor
Подгответе ја оваа вкусна и брза салата од боранија. Состојки: 500 грама млада боранија 100 грама моркови 200 грама кисела павлака 300 грама мајонез Малку...