Tag : чист

Инспирација и совети

За блескаво чист дом потребни ви се само овие 3 евтини и едноставни состојки

Еспресо
Скапите средства за чистење не се секогаш неопходни. Понекогаш доволни се и некои работи кои веќе ги имате дома и се многу поевтини. Сода бикарбона...
Ви Препорачуваме Лајфстајл

Наоми: Прва признав дека сум зависник од алкохол и дрога, ни сега не водам чист живот! (ФОТО)

Igor
Наоми Кембел (49) е една од најпознатите манекенки и модели на сите времиња, а иако во мај 2020 година ќе наполни 50 години модните куќи...
Uncategorized

3 природни средства за постојано чист и миризлив тепих

Igor
Иако чистењето на теписите на никого не му е омилено, сепак тоа мора да се направи, а овие 3 евтини и природни совети ќе ви...
Здравје

Добро е да ги имате овие билки во спалната соба – еве зошто…

Igor
Доколку имате проблем со спиењето и сакате да го подобрите квалитетот на сонот, во спалната соба треба да пронајдете простор за растенија како лаванда, бршлен,...
MacedonianAlbanianBulgarianSerbian