Наоми: Прва признав дека сум зависник од алкохол и дрога, ни сега не водам чист живот! (ФОТО)

Наоми Кембел (49) е една од најпознатите манекенки и модели на сите времиња, а иако во мај 2020 година ќе наполни 50 години модните куќи и понатака ја ангажираат да биде нивно заштитно лице.

Меѓутоа, иако наскоро полни 50, Наоми вели дека за деца се уште не е подготвена.

профимедиа

– Наоми и деца: Не се уште. Ќе видам што ќе ми донесе вселената, изјави таа.

Сепак, Наоми себе се гледа како мајчинска фигура со многубројни деца со кои се сретнала во текот на својата хуманитарна работа, патувањата по Африка и организирањето на хуманитарни вечери.

Наоми во интервјуто зборуваше и за својот самостоен живот, откако оваа година ја помина во врска со влијателни мажи.

– Да се живее сам не значи дека си осамен. Немам време да се досадувам, како ни да бидам осамена. За мене приватноста е исклучително важна, затоа секогаш се грижам дека мојата работа тоа нема да ми го дозволи, додаде таа.

профимедиа

Оваа убавица призна дека сега живее нов живот – трезна.

– Преживеав. Не можам да кажам дека сега водам исклучително чист живот, ниту се претварам дека го водам. Не ми беше срам прва да признаам дека сум зависничка и благодарна сум му на Бог што денес конечно сум лекуван зависник и лекуван алкохоличар, раскажа таа.

Слични објави

ЉУБОМОРА НА МОДНАТА ПИСТА: Наоми намерно ја сопнала Тајра, но сега сменила песна

Igor

Марјана скока на јаже, ама скока и нешто друго (ВИДЕО)

Igor

ЈА ОБОЖАВАВМЕ ФИБИ, но актерката поради тоа добила сериозно здравствено нарушување

Igor

Бети Вајт откри како да доживеете стотка

Еспресо

Поранешната мис бара развод од полицаецот што го уби Џорџ Флојд

Еспресо

Никој не знае од каде се појави: Мис на Србија горда со албанскиот орел (ФОТО)

Igor

Остави Коментар

5 − 1 =

Слични објави

Човек кој на луѓето им ја враќа насмевката: Филип патува по светот и на сиромашните бесплатно им ги поправа забите!

Слободен печат

Џумбус до сабајле: Катарина Ивановска стана по вторпат мајка, Тамара пееше „Пукни зоро“ (ВИДЕО)

Igor

Англиски репрезентативец мортус пијан на плажа

Igor

Нов потрес во кралското семејство: Таткото на Меган Маркл ќе сведочи против неа на суд!

Еспресо

Невкусна шега на хрватската група „Колонија“: Го менуваме името во „Коронија“ (ФОТО)

Васко Спасоски

Цеца за свадбата на Вељко: Не знам ништо, вие повеќе знаете од мене! (ФОТО)

Igor