Ким Кардашијан се крштеваше во православна црква (ФОТО)

Ким Кардашијан претходниве денови престојуваше во Ерменија, од каде што е потеклото на нејзиното семејство, а ова патување го искористила за да ги крсти децата, но и таа да ја прими верата.

Телевизиската ѕвезда на Инстаграм објави дека крштевањето било во Ечмијадзинскиот манастир, кој го следи верувањето на Ерменската апостолска црква. Оваа црква е ориентално-православна.

„И благодарам на Ерменија за ова прекрасно патување полно со спомени. Благословена сум затоа што се крстив заедно со децата во Ечмијадзинскиот манастир, најголемата ерменска црква, која ја нарекуваат и Ватикан на Ерменската апостолска црква. Изградена е во 303 година пред новата ера“, напиша Ким на Инстаграм.

Заедно со неа беа крстени и 4-месечниот Псалм, едногодишната Чикаго, тригодишниот Сеинт. Норт е крстена во Ерусалем, кога имала две години.

View this post on Instagram

🙏🏼 🕯

A post shared by Kim Kardashian West (@kimkardashian) on

View this post on Instagram

Baptism

A post shared by Kim Kardashian West (@kimkardashian) on

Слични објави

Кој хороскопски знак лесно простува, а кој никогаш не простува?

Igor

Дневен хороскоп 04.10.2019, петок

Igor

Шарлиз Терон и шишки? Тоа изгледа вака! (ФОТО)

Igor

Бритни Спирс се пријави во ментална болница

Igor

НА 17 ФЕВРУАРИ ПОЧНА НОВА ЕРА ВО МУЗИКАТА: Светот се запозна со звуците на „AC/DC“, роден е фронтмен на „Green Day“…

Еспресо

Како сестри – нема да поверувате! Погледнете како изгледа мајката на Никол Кидман (ФОТО)

Еспресо

Остави Коментар

петнаесет − 10 =

Слични објави

Прашајте ги во живо Антониа и Иван – вечерва на Инстаграм!

Хоакин Феникс го освои Оскарот и одржа инспиративен говор: Не се чувствувам над другите, бидејќи сите ја делиме истата љубов! (ВИДЕО)

Еспресо

Хороскопот ви открива кои се вашите тајни способности – Секој знак има барем една!

Igor

Таа дефинитивно е НАЈСЕКСИ АЛБАНКА (ФОТО)

Igor

Тажни зборови на Џокер за брат му кој се предозирал: Го чувствувам, како да е постојано тука и ме води… (ФОТО)

Васко Спасоски

Лидија Вукичевиќ во бикини го покажа згодното тело: Ќерката на Цеца ѝ порача една работа (ФОТО)

Еспресо