24.8 C
Скопје
18:00 - 25 јуни, 2024

Ознака : природни

Здрави навикиЗдравјеСлајдер

Ве мачат ПРОЛЕТНИ АЛЕРГИИ? 4 природни лекови кои ги имате дома

Еспресо
Пролетта за најголем дел од нас е вистинско задоволство, но сепак оние кои имаат пролетни алергии не се радуваат толку на оваа сезона. Од година...
Здрави навикиЗдравјеСлајдер

ВРАЌАЊЕ НА ПРИРОДНОТО: Шест природни лекови против зголемен крвен притисок, а сите ги имаме дома

Еспресо
Ве мачи високиот крвен притисок? Постојат и алтернативни начини за намалување на притисокот. Сирови бадеми Ако секојдневно јадете по шака сирови бадеми може да допринесете...
Здрави навики

Заборавете на силиконите: Трик за природни и задебелени усни

Еспресо
Голем број девојки денес се подложени на пластични операции и зафати, инјектираат хијалуронска киселина и филери… Но, не мора да потрошите илјадници евра за силикони...
Секојдневие

Чувари на здравјето: Исчистете ги бубрезите од отрови со помош на природни напитоци

Еспресо
Детоксикацијата на бубрезите помага да ги исфрлиме токсините од целото тело, го зајакнува имунитетот, го регулира притисокот и го чува здравјето на мочниот меур… Бубрезите...
Секојдневие

Мари направила куќа од 40 квадрати од песок, глина и слама: Мала е, но има сè што ми е потребно! (ФОТО+ВИДЕО)

Еспресо
Мари Франц Рој сама направила куќичка според своите потреби. Користела природни и рециклирани материјали со цел себе си да си обезбеди дом.  Мари Франц Рој...
Uncategorized

На овие природни облини не можел да одолее ни Леонардо Дикаприо (ФОТО)

Слободен печат
За актерката и манекенка во подем, Камила Мороне (22), која плени со својот изглед и природни облини, јавноста дознала кога освоила еден од најголемите холивудски...
Здрави навики

Кажете им збогум на акните со овие 4 природни есенцијални масла

Igor
Акните се проблем кој се провлекува не само низ пубертетот, туку и подоцна во животот. Има илјадници третмани, креми и лосиони кои секојдневно се користат....
Uncategorized

3 природни средства за постојано чист и миризлив тепих

Igor
Иако чистењето на теписите на никого не му е омилено, сепак тоа мора да се направи, а овие 3 евтини и природни совети ќе ви...