11.8 C
Скопје
07:41 - 15 април, 2024

Ознака : кажете

Секојдневие

Кога треба да им ја кажете вистината за Дедо Мраз на децата? Детски психолог ја разреши вечната дилема!

Еспресо
Не постои дете во светот кое не слушнало за Дедо Мраз и тоа е една од најубавите новогодишни магии во сечие детство. Дедото со долга...
Лајфстајл

Прашања кои треба да си ги поставите пред да кажете „ТЕ САКАМ!“

Igor
1. Дали чувате тајни? Ова може да звучи како детинесто прашање, но сепак е важно. Вљубените парови не чуваат тајни, тие се секогаш отворени еден...
СценаХороскоп

Што е тоа што никако не смеете да им го кажете на хороскопските знаци?

Igor
Секој хороскопски знак има работи кои не сака да ги слушне од соговорникот. Прочитајте на кој знак никогаш не треба да му побарате пари, пред...
Секојдневие

Измијте ја вашата коса со јаболков оцет веднаш! Ќе ни кажете фала за овој трик!

Igor
Органскиот јаболков оцет е одличен за косата и кожата на главата. Тој ја чисти косата и ѝ дава волумен и сјај, додека истовремено го спречува...
Лајфстајл

Само кажете го ова и секој маж ќе полуди за вас: Пет реченици кои НЕНОРМАЛНО ГИ ВОЗБУДУВААТ!

Igor
Верувале или не, понекогаш само вистинскиот збор во вистински момент е доволен за саканото лице да го возбудите до тој степен што веднаш би ве...
Здрави навики

Кажете им збогум на акните со овие 4 природни есенцијални масла

Igor
Акните се проблем кој се провлекува не само низ пубертетот, туку и подоцна во животот. Има илјадници третмани, креми и лосиони кои секојдневно се користат....