25.8 C
Скопје
13:36 - 25 мај, 2024

Ознака : тајни

Ви ПрепорачувамеСветСлајдерСцена

Стинг ги откри тајните на вечната младост: Храна од бавча, тантрички секс и јога 

Еспресо
Легендарниот музичар изгледа неверојатно благодарение на макробиотската исхрана и секојдневната јога. Но, открива уште една мистерија за добра форма. Стинг, 71-годишниот фронтмен на „Полис“, ја...
СлајдерХороскоп

Хороскопот ви открива кои се вашите тајни способности: Секој знак има барем една!

Еспресо
Секој хороскопски знак е единствен и се одликува со посебни карактеристики кои го одделуваат од останатите. Комбинацијата од сите ваши предности и недостатоци резултира со...
АстроСлајдерХороскоп

НЕ ИМ ОТКРИВАЈТЕ: Овие хороскопски знаци не знаат да чуваат тајни!

Еспресо
Некои хороскопски знаци засекогаш ќе чуваат одредена тајна, а постојат и оние кои се навистина брбливи, па вашите тајни сигурно ќе им „излетаат“ пред другите...
Секојдневие

За љубителите на виното: Апликација за светски искуства и сортни вкусови

Еспресо
Пандемијата од Коронавирусот влијаеше на намалената посета на рестораните и баровите. Со оглед на тоа што голем дел на генерации уживаат преку Интернет услугите, оваа...
Ви ПрепорачувамеСветСцена

Ѕвездата на „Игра на тронови“ е во брак 15 години, а неговиот живот е голема енигма: Питер Динклиџ ги крие имињата и ПОЛОТ на децата!

Еспресо
Актерот Питер Динклиџ e наjпознат по улогата на Тајрон Ланистер во серијата „Игра на тронови“, а вниманието на јавноста го привлекува и со бракот со...
Ви ПрепорачувамеСветСцена

Што точно се случува со мојата мајка? Синот на Бритни Спирс ќе ги раскаже нејзините тајни кога ќе стане популарен!

Еспресо
Некогаш една од најголемите поп-ѕвдезди на светот, Бритни Спирс (38) и денес предизвикува голем интерес во јавноста каде и да се појави, иако во потполност...
Ви ПрепорачувамеСветСцена

Еден од омилените тајни агенти си пронајде нова професија (ФОТО)

Еспресо
Пирс Броснан е еден од омилените холивудски заводници и актери кои го играа ликот на Џејмс Бонд. Тој веќе 19 години и е верен на...
Лајфстајл

Прашања кои треба да си ги поставите пред да кажете „ТЕ САКАМ!“

Igor
1. Дали чувате тајни? Ова може да звучи како детинесто прашање, но сепак е важно. Вљубените парови не чуваат тајни, тие се секогаш отворени еден...
ЛајфстајлСцена

ТАЈНИТЕ НА БАЛКАНСКИТЕ ДИВИ: Брена лесно се опива, Карлеуша е постојано нервозна

Igor
Весна Змијанац е на балканската естрада околу 50 години, а за тоа време сцената ја делела со многу свои колешки од целиот Балкан, наведува Еспресо.рс....
Лајфстајл

МАЛИ ЖЕНСКИ ТАЈНИ: Овие нешта скоро секоја девојка ги премолчува пред новото момче

Igor
Кога романсата е на самиот почеток и мажите и жените си премолчуваат или прикриваат одредени нешта. Некогаш причините се срам или страв, а некогаш само...