03:37 - 23 јуни, 2024

Ознака : естрада

БалканВи ПрепорачувамеЕспресоСлајдерСцена

(Фото) Естрадата обединета во болка поради монструозното убиство во Градачац: Познатите споделуваат пораки

Еспресо
Страшно злосторство се случи вчера во Градачац, кога Нермин Сулејмановиќ ја убил својата невенчана сопруга, која претходно брутално ја претепал, а сето тоа го пренесувал...
Ви ПрепорачувамеЖивотни ПриказниНаши ФациСлајдерСцена

АСОЦИЈАЦИИ СО ЏОКСИ: Кога гледам прасечко ми ѕуни во ушите, како да компонирам

Ј.К.Д
Со музичарот Џина Папас Џокси уживаме во неговата гастро азбука, чувајќи го споменот од детството – ванилиците. A – Афион – Се давам во штрудла...
БалканВи ПрепорачувамеЕспресоЖенски печатСлајдерСцена

НЕ Е САМО ЈЕЛЕНА КАРЛЕУША: Овие познати жени од српската естрада биле претепани од своите партнери, а една завршила трагично!

Еспресо
Многу жени на Балканот трпат семејно насилство, а изклучок не се ни јавните личности. Сите беа шокирани кога дознаа дека Јелена Карлеуша на Божиќ го...
Ви препорачуваме на СПЕспресоЖенски печатНаши ФациСлајдерСцена

АНТОНИО ДИМИТРИЕВСКИ: Антиталенти доминираат во сите сфери, не само на естрадата! 

Јасмина Кантарџиева Димков
За тоа што се случува на македонската музичка сцена и зошто не мрднуваме од мртва точка, односно одиме во рикверц, разговараме со музичкиот новинар, музичар...
Наши ФациСлајдерСцена

ФОТО | Пронајдете ја разликата: Адријан Гаџа пред 10 години и сега!

Васко Спасоски
Сигурно многумина од вас, особено припадничките на понежниот пол се сеќаваат на поп-пејачот Адријан Гаџа кој пред можеби 10 години беше еден од најбараните пејачи...
Наши ФациСлајдерСцена

ВИДЕО|ТХЦ Ла Фамилија: Раста не е виновен! Треба да излезе од затвор

Еспресо
Познатиот јутјубер Стефан Лазаров изминатиов период го помина во Белград каде заедно со нашиот сајт направи интервјуа на едни од најпознатите ѕвезди на Балканот. Едни...
Ви ПрепорачувамеСветСлајдерСцена

Дуа Липа напиша дека била погрешно сфатена – Реагираше и нашата естрада, а УНИЦЕФ се огради од нејзините ставови

Еспресо
Дуа Липа (24), за која може да се каже дека е една од најпопуларните поп-пејачки во светот во моментов, пред неколку денови на Твитер и...
Ви ПрепорачувамеНаши ФациСцена

Музичарите и уметниците заборавени: Панчо од ДНК прашува дали некој се сети на нив?!

Васко Спасоски
И додека дел од економијата почнува да се враќа во нормала, во нашата земја музичарите, уметниците и сите оние кои живеат од и за публиката,...
БалканВи ПрепорачувамеСцена

Српската естрада со аплауз ги поздрави докторите кои се борат со коронавирусот! (ВИДЕО)

Васко Спасоски
Вчеравечер во 20 часот низ цела Србија од прозорите и терасите се слушаше аплауз посветен за здраствените работници. Се разбира на овој убав гест се...
Ви ПрепорачувамеНаши ФациСцена

Пејачката Наташа Малинкова има задник за медал! (ФОТО)

Васко Спасоски
Дефинитивно на пејачката Наташа Малинкова може да и подзавидат многу нејзини колешки од естрадата, па дури и тие помладите  на нејзината совршена форма. Веќе неколку...