Tag : естрада

Ви Препорачуваме Дома Сцена

Музичарите и уметниците заборавени: Панчо од ДНК прашува дали некој се сети на нив?!

Васко Спасоски
И додека дел од економијата почнува да се враќа во нормала, во нашата земја музичарите, уметниците и сите оние кои живеат од и за публиката,...
Балкан Ви Препорачуваме Сцена

Српската естрада со аплауз ги поздрави докторите кои се борат со коронавирусот! (ВИДЕО)

Вчеравечер во 20 часот низ цела Србија од прозорите и терасите се слушаше аплауз посветен за здраствените работници. Се разбира на овој убав гест се...
Ви Препорачуваме Дома Сцена

Пејачката Наташа Малинкова има задник за медал! (ФОТО)

Васко Спасоски
Дефинитивно на пејачката Наташа Малинкова може да и подзавидат многу нејзини колешки од естрадата, па дури и тие помладите  на нејзината совршена форма. Веќе неколку...
Дома Сцена

Освојуваат со своите облини каде и да се појават: Овие Македонки имаат најголеми гради на естрадата (ФОТО)

Васко Спасоски
Пејачките секогаш се трудат да изгледаат што е можно поубаво и со својата појава да привлечат големо внимание каде и да се појават. Овие наши познати...
Лајфстајл Сцена

Сестрата на Ксенија Пајчин не е веќе дете! Миа порасна и сега сите зборуваат дека е „бомба“ (ФОТО)

Igor
Српската пејачка Ксенија Пајчин трагично настрада на 16 март 2010 година кога тогаш ја уби нејзиното момче, Филип Каписода, кој потоа и сам си пресуди....
Лајфстајл Сцена

Анастасија Ражнатовиќ стана русокоса! (ФОТО)

Igor
Младата пејачка и ќерка на Светлана Цеца Ражнатовиќ, позната е како бринета, но оваа убавица не се плаши од модните експерименти. Многу познати личности ја...
Лајфстајл Сцена

Српската естрада дава илјадници евра за добра песна! Оваа пејачка „искеширала“ 30.000 евра, а заработила 300.000 евра! (ФОТО)

Igor
Српските ѕвезди се спремни да дадат огромна сума на пари само за да добијат хит. Кога станува збор за кариера и добра песна, пејачите и...
Лајфстајл Сцена

За него допрва ќе се слушне: Даниел Крстески има нова песна – „Сто една“ (ВИДЕО)

Igor
Факт е дека на македонската естрада недостигаат нови имиња кои ќе ја освежат и ќе допринесат за создавање на музика со квалитетен звук. Еден таков...
Лајфстајл Сцена

ТАЈНИТЕ НА БАЛКАНСКИТЕ ДИВИ: Брена лесно се опива, Карлеуша е постојано нервозна

Igor
Весна Змијанац е на балканската естрада околу 50 години, а за тоа време сцената ја делела со многу свои колешки од целиот Балкан, наведува Еспресо.рс....
Жена Лајфстајл Магазин

Аделина Тахири, жена со префинет стил (ФОТО)

Igor
Аделина Тахири, е едно од најкоментараните имиња во албанската и македонската естрада. Иако не-многу активна на музичката сцена, Аделина стои на врвот на жолтиот печат...