Музичарите и уметниците заборавени: Панчо од ДНК прашува дали некој се сети на нив?!

И додека дел од економијата почнува да се враќа во нормала, во нашата земја музичарите, уметниците и сите оние кои живеат од и за публиката, очигледно се заборавени.

Никој досега ниту праша, ниту се интересираше што ќе прават и како ќе преживеат илјадници уметници во нашата земја, кои по се изгледа се едни од најпогодените.

Познатиот музичар Панчо од дуото ДНК преку социјалните мрежи го постави токму ова прашање. Дали и кога ќе се вратат концертите, фестивалите, претставите…

Тој сподели и пример од Хрватска за тоа како во таа земја планираат да го решат овој проблем…

Целиот статус на познатиот музичар ви го пренесуваме во целост:

Слични објави

Брејк стана татко по третпат – Овој пат на девојче!

Igor

Емотивна порака на Новак Ѓоковиќ: Благословен сум што во животот ги имам жените кои ги сакам (ФОТО)

Еспресо

ВИДЕО| Ќе ве боли стомакот од смеење: Започнува новата сезона на „Преспав“, се врати Миле!

Васко Спасоски

Кралицата Елизабета и принцот Филип се во брак 73 години, а малкумина знаат дека тие всушност се роднини

Еспресо

Таа болка не се издржуваше: Џастин Бибер проговори за менталните проблеми

Васко Спасоски

Елен Деџенерис без најава им ги намалила платите на вработените за дури 60 проценти!

Еспресо

Остави Коментар

12 + 18 =

Слични објави

Дневен хороскоп за 07.03.2020: Кај Бикот ќе преовладува љубомората, а Овенот ќе ги игнорира емоциите

Еспресо

Домашен рецепт за подготовка на вкусна рибја чорба! (ВИДЕО)

Еспресо

ФОТО 18+: Осамна сатирична восочна фигура што покажува како Доналд Трамп има секс со Мис Универзум

Васко Спасоски

МАНЕКЕНОТ УДРИ ПО КЕЈТИ ПЕРИ: Заедно снимавме спот, а потоа ме соблече пред пријателите!

Igor

Ќерката на Здравко Чолиќ воодушевила со изгледот за Нова година: Пристојна, а преубава! (ФОТО)

Васко Спасоски

Меган Маркл ги воодушеви сите со својот опуштен изглед: Повторно им пркоси на кралските правила (ВИДЕО)

Igor
MacedonianAlbanianBulgarianSerbian