25.8 C
Скопје
18:36 - 25 јуни, 2024

Ознака : пред

Лајфстајл

За стабилен брак: Задолжителни навики со партнерот пред спиењето

Еспресо
За да имате добра врска и брак потребно е да работите на тоа. Ова се неколку чекори што гарантираат мир во куќата. Не работете ноќе...
Ви ПрепорачувамеСветСцена

Како карантинот влијае на познатите: Раперката Карди Би почна да руши се пред себе! (ВИДЕО)

Еспресо
Со Карди Би никогаш не е досадно… Познатата раперка Карди Би (27) објави видео на својот Инстаграм профил на кое покажува како си го скратува...
БалканВи ПрепорачувамеСцена

Марија Шерифовиќ доживеа незгода ден пред концертот, вриштеше од смеење додека се снимаше без заб! (ФОТО+ВИДЕО)

Еспресо
Марија Шерифовиќ доживеа мала незгода само еден ден пред првиот концерт, од повеќето кои ќе ги одржи во Сава Центар… Првиот е резервиран за Денот...
Лајфстајл

Врската или бракот ви се пред крај? 4 сигурни знаци дека нешто не е во ред!

Еспресо
Најчесто, ако во односот со партнерот постојат слични несогласувања, тогаш нивниот заеднички живот е осуден на пропаст. Секако, паровите често се среќаваат со проблеми и...
Ви ПрепорачувамеСветСцена

Лејди Гага „се отвори“ пред Опра: На 19 години бев силувана повеќе пати, докторите ме одржуваат во живот (ВИДЕО)

Еспресо
Лејди Гага „се отвори“ пред Опра Винфри и 15.000 луѓе и откри како повеќе пати била силувана на 19 години, поради што страда од посттрауматско...
Uncategorized

Пред да спие со нив, славната пејачка партнерите ги води на тестирање за полови болести

Слободен печат
Популарната пејачка Мел Б во гостувањето во една емисија откри дека од новите партнери секогаш бара да се тестираат за полови болести. – Мислам дека...
ЛајфстајлСцена

ЌЕРКАТА НА РАДЕ ШЕРБЕЏИЈА ИТНО ОПЕРИРАНА: Доживеала ИСТА НЕСРЕЌА како пред неколку години!

Igor
Загребската актерка Луција Шербеџија (46), ќерката на Раде Шербеџија која беше во брак со актерот Филип Гајиќ, во средата итно беше оперирана и како што...
ЛајфстајлСцена

Цеца во бањарка на плажа – Фолк дивата „ги полни батериите“ пред свадбата (ВИДЕО)

Igor
Најголема балканска фолк дива Светлата Цеца Ражнатовиќ овие денови ја подготвува свадбата за својот син Вељко Ражњатовиќ и неговата вереничка Богдана, исчекувајќи го моментот кога...
ЛајфстајлСцена

Меган Маркл ЕДВАЈ ГИ ЗАДРЖА СОЛЗИТЕ пред камера (ВИДЕО)

Igor
Меган Маркл проговори за тоа како се носи со мајчинството и интересот на јавноста за нејзиниот живот. Во текот на интервјуто со Том Бредли во...
Хороскоп

Браковите склопени во 2020 ќе траат ЗАСЕКОГАШ: А еве кој ДАТУМ е особено добар за одење пред матичар!

Igor
Оние кои во брачните води ќе запловат на овој датум среќата ќе ве следи во текот на целиот живот. Керолајн Фаулкнер, најпознатиот астролог во Британија,...