Tag : крај

Наши Фаци Слајдер Сцена

Јелена Јованова – Тресеше како да нема крај и како да ќе нема утре!

Еспресо
Денес Хрватска беше погодена од низа земјотреси кои нанесоа големи штети во одделни градови и региони. Во најсилниот земјотрес со јачина од 6,2 степени многу...
Филм и ТВ

Зошто крајот на „Игра на тронови“ ја налути Емилија Кларк? Еве кој најмногу ја разочара!

Еспресо
Британската актерка Емилија Кларк стекна светска слава со улогата на Денерис Таргариен во серијата „Игра на тронови“, а неодамна јавно зборуваше за трагичната судбина на...
Филм и ТВ

Заврши снимањето на популарната серија „Модерно семејство“ ! (ФОТО)

Еспресо
После 11 сезони од популарната серија „Модерно семејство“, снимањето е при крај. Актерката Софија Вергара (47), која со години ја глумеше Глорија Делгадо – Причет,...
Лајфстајл

Врската или бракот ви се пред крај? 4 сигурни знаци дека нешто не е во ред!

Еспресо
Најчесто, ако во односот со партнерот постојат слични несогласувања, тогаш нивниот заеднички живот е осуден на пропаст. Секако, паровите често се среќаваат со проблеми и...
Лајфстајл

Кавгите не значат КРАЈ на љубовта, туку нејзин ПОЧЕТОК!

Igor
Во врска сте веќе неколку месеци, но никогаш не сте се скарале со партнерот. Одеднаш доаѓате до конфликт и не знаете како да се однесувате....
Лајфстајл Сцена

Снаата на Лепа Брена се соблече во бикини, на коментарите им нема крај (ФОТО)

Igor
Познатата пејачка Александра Пријовиќ, снаата на Лепа Брена, иако се породи на почетокот на март, таа многу брзо се врати во форма и сега изгледа...
Лајфстајл Сцена

Ќерката на Цеца го покажа задникот, на КОМЕНТАРИТЕ им нема крај (ФОТО)

Igor
Згодната наследничка на фолк ѕвездата ги покажа своите атрибути, а коментарите не можат да запрат. Младата поп пејачка Анастасија Ражнатовиќ и понатаму со својот дечко...
Лајфстајл Сцена

Крај на бракот после осум години: Разводот официјален, но без изјави

Igor
Славната пејачка Адел и нејзиниот сопруг Сајмон Конецки се разведуваат по осум години љубов. Веста за разводот на Адел и Сајмон ја потврди и портпаролот...
Лајфстајл Сцена

Музичката дива е милионерка, а нејзиниот татко едвај врзува крај со крај

Igor
Ја напуштил кога имала само три години, а од кавгата во 2011 година ги заладија односите. Богатството на британската пејачка Адел се проценува на речиси...
MacedonianAlbanianBulgarianSerbian